Profesijos mokytojai ir dėstytojai įmonėse mokysis dirbti su pažangiausia technologine įranga

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Profesijos mokytojai, dėstytojai, savo amato subtilybes perteikiantys profesinio mokymo įstaigų mokiniams ir kolegijų studentams, nuo spalio galės tobulintis kvalifikaciją žinomose Lietuvos įmonėse. Technologines kompetencijas inžinerijos, maisto ruošimo, medienos, statybos, transporto ir daugelyje kitų ūkio sričių iš viso patobulins 580 profesijos mokytojų ir 70 kolegijų dėstytojų. Šios stažuotės padės profesinio mokymo turinį dar labiau priartinti prie darbo rinkos realijų.

Vykdant ES remiamą projektą „Profesijos mokytojų ir dėstytojų technologinių kompetencijų tobulinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ buvo parengtos specialios programos, padedančios praplėsti profesijos mokytojų technologines kompetencijas, įgyti naujų gebėjimų projektuoti technologinius procesus, dirbti su šiuolaikine įranga ir medžiagomis.

Iš kitų kvalifikacijos tobulinimo programų šios išsiskiria tuo, kad mokomasi įmonėse realiomis darbo sąlygomis. Mokymas bus tik praktinis ir individualus. Kiekvienas profesijos mokytojas ar dėstytojas turės galimybę pasirinkti jam reikalingus specialiuosius programos modulius, bus sudarytas patogus mokymosi grafikas. Stažuotojus mokys ir konsultuos jiems priskirti patyrę įmonių darbuotojai.

Pirmosios programos prasidės spalio mėnesį Šiauliuose ir bus skirtos profesijos mokytojams, dėstantiems pagal medienos apdirbimo profesinio mokymo programas. Profesijos mokytojai galės pasirinkti įvairius specialiuosius modulius: medienos gaminių, baldų ir pastatų projektavimas kompiuterinėmis programomis, darbas su šiuolaikinėmis programinio valdymo staklėmis, įrankiais, matavimo įranga ir kt.

Planuojama, kad iš viso bus parengta 100 kvalifikacijos tobulinimo programų, skirtų profesinio mokymo įstaigų profesijos mokytojams ir kolegijų dėstytojams, dėstantiems pagal profesinio mokymo ir koleginių studijų programas. Programos yra šių sričių: energetikos, inžinerinės pramonės, medienos pramonės, statybos, transporto ir sandėliavimo, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, aprangos ir tekstilės pramonės, maisto produktų ir gėrimų pramonės, viešbučių ir restoranų, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, komunalinės, socialinės ir asmeninio aptarnavimo veiklos, didmeninės ir mažmeninės prekybos. Šios programos bus vykdomos šalies įmonėse. Pasibaigus projektui pagal šias programas galės tobulinti savo kvalifikaciją ir kiti profesijos mokytojai ir dėstytojai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VU studentui – galimybė stažuotis NASA

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentas Liudvikas Paukštė, grįžęs iš stažuotės Kinijoje, vėl kraunasi lagaminus stažuotei, tik šįkart kitame žemyne. Tris kursus baigęs jaunuolis rugpjūčio pabaigoje pradeda keturių mėnesių stažuotę JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ameso mokslinių tyrimų centre. skaityti »

KTU docentė Lina Užienė: inovacijos – pasaulio pažangos variklis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Vadybos krypties studijų programų vadovė docentė Lina Užienė tapo pirmąja Baltijos regioną atstovaujančia tarptautinio klubo „The New Club of Paris“ nare-ambasadore Baltijos regionui. skaityti »

VDU profesorius Jonas Ruškus: „Švietimas – ne prekė, o žmogaus teisė“

Lietuva vis dar nėra ratifikavusi UNESCO – pasaulinės švietimo ir kultūros organizacijos – Konvencijos prieš diskriminaciją švietime. Nenuostabu, kad Lietuvos švietimą kolonizavo neoliberalioji politika, švietimą pavertus laisvos rinkos ir diskriminacijos objektu. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmasis Lietuvoje rengs kibernetinio saugumo bakalaurus

Šiais metais Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete (VU KHF) pradedami rengti šiuolaikinėje darbo rinkoje ypač paklausūs informacinių technologijų specialistai, turintys specifinių kibernetinės saugos įgūdžių ir kompetencijų. skaityti »

Antrasis priėmimo į universitetus etapas: 10 klausimų, kurie neramina abiturientus

Vos pasirodžius pirmiesiems priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatams, daugelis net pakvietimus studijuoti gavusių jaunuolių susimąstė apie planą „b“ – antrąjį priėmimo etapą. skaityti »

Lietuvos studentai iš Europos universiteto sporto žaidynių parsivežė 14 medalių

Trečiosios Europos universitetų sporto žaidynės, įvykusios liepos 12–25 dienomis Zagrebe ir Rijekoje (Kroatija), Lietuvos studentams sportininkams buvo sėkmingiausios. Lietuvos delegacija iškovojo net 14 medalių: 3 aukso, 4 sidabro ir 7 bronzos. skaityti »

Pagal pakviestųjų studijuoti skaičių VGTU patenka į TOP 3

Šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 proc. Pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą skaičius sumažėjo neženkliai – vos 2,7 proc. skaityti »

Politikos mokslai – paklausiausios socialinės krypties studijos Lietuvoje

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto siūloma politikos mokslų bakalauro programa yra paklausiausias abiturientų pasirinkimas tarp socialinės krypties studijų programų Lietuvoje. Tai parodė stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. skaityti »

Frankfurto knygų mugėje įvertinta leidykla „Šviesa“

Tarptautinėje mugėje Lietuvos leidykla „Šviesa“ nominuota už naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektą 6 klasei. skaityti »

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). skaityti »