Profesijos mokytojai ir dėstytojai įmonėse mokysis dirbti su pažangiausia technologine įranga

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Profesijos mokytojai, dėstytojai, savo amato subtilybes perteikiantys profesinio mokymo įstaigų mokiniams ir kolegijų studentams, nuo spalio galės tobulintis kvalifikaciją žinomose Lietuvos įmonėse. Technologines kompetencijas inžinerijos, maisto ruošimo, medienos, statybos, transporto ir daugelyje kitų ūkio sričių iš viso patobulins 580 profesijos mokytojų ir 70 kolegijų dėstytojų. Šios stažuotės padės profesinio mokymo turinį dar labiau priartinti prie darbo rinkos realijų.

Vykdant ES remiamą projektą „Profesijos mokytojų ir dėstytojų technologinių kompetencijų tobulinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ buvo parengtos specialios programos, padedančios praplėsti profesijos mokytojų technologines kompetencijas, įgyti naujų gebėjimų projektuoti technologinius procesus, dirbti su šiuolaikine įranga ir medžiagomis.

Iš kitų kvalifikacijos tobulinimo programų šios išsiskiria tuo, kad mokomasi įmonėse realiomis darbo sąlygomis. Mokymas bus tik praktinis ir individualus. Kiekvienas profesijos mokytojas ar dėstytojas turės galimybę pasirinkti jam reikalingus specialiuosius programos modulius, bus sudarytas patogus mokymosi grafikas. Stažuotojus mokys ir konsultuos jiems priskirti patyrę įmonių darbuotojai.

Pirmosios programos prasidės spalio mėnesį Šiauliuose ir bus skirtos profesijos mokytojams, dėstantiems pagal medienos apdirbimo profesinio mokymo programas. Profesijos mokytojai galės pasirinkti įvairius specialiuosius modulius: medienos gaminių, baldų ir pastatų projektavimas kompiuterinėmis programomis, darbas su šiuolaikinėmis programinio valdymo staklėmis, įrankiais, matavimo įranga ir kt.

Planuojama, kad iš viso bus parengta 100 kvalifikacijos tobulinimo programų, skirtų profesinio mokymo įstaigų profesijos mokytojams ir kolegijų dėstytojams, dėstantiems pagal profesinio mokymo ir koleginių studijų programas. Programos yra šių sričių: energetikos, inžinerinės pramonės, medienos pramonės, statybos, transporto ir sandėliavimo, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, aprangos ir tekstilės pramonės, maisto produktų ir gėrimų pramonės, viešbučių ir restoranų, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, komunalinės, socialinės ir asmeninio aptarnavimo veiklos, didmeninės ir mažmeninės prekybos. Šios programos bus vykdomos šalies įmonėse. Pasibaigus projektui pagal šias programas galės tobulinti savo kvalifikaciją ir kiti profesijos mokytojai ir dėstytojai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarp 28 geriausių Lietuvos studentų – ir LEU atstovė

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės Lietuvos Respublikos prezidentų stipendijos. skaityti »

Kaip informatikos studijas pakeitė asmeninių kompiuterių ir interneto atsiradimas?

Kaip informatikos studijas pakeitė pastaraisiais dešimtmečiais žaibiškai besivystančios informacinės technologijos (IT), rinkos poreikiai, kokių programavimo kalbų mokomi dabartiniai studentai, kokios IT studijos bus ateityje? skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteiktas Vroclavo universiteto garbės daktaro vardas

Birželio 29 d. Vroclavo universitete (Lenkija) vyko iškilmės, kurių metu Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui, Lietuvos kultūros, meno filosofui akademikui prof. habil. dr. Algirdui Gaižučiui įteiktos šio universiteto garbės daktaro regalijos skaityti »

Kuriama lietuvių kalbos testavimo sistema užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą. skaityti »

Lietuva pirmąkart dalyvavo suaugusiųjų gebėjimų tyrime

Lietuva pirmą kartą dalyvavo Tarptautiniame suaugusiųjų gebėjimų tyrime (PIAAC), kuriame įvertintas suaugusiųjų raštingumas, gebėjimas skaičiuoti bei problemų sprendimas informacinių technologijų pagalba 33-ose šalyse. skaityti »

LNB parengė virtualią paroda „Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetui – 70“

2015 m. Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) minint 80-metį, šios mokslo ir švietimo įstaigos Lituanistikos fakultetas šventė 70-ąjį jubiliejų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. skaityti »

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Apklausos rodo, kad iš 66 proc. moksleivių, lankančių papildomo ugdymo užsiėmimus, tik 6,2 proc. renkasi mokytis informacinių technologijų (IT), kai, tuo tarpu, sportuoja daugiau nei pusė iš jų. skaityti »

TVM taps visateise VU dalimi: stojantieji galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas

Vilniaus universitetas (VU) integruoja Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio (lot. sui generis) pagrindu. skaityti »

Mokslo metų statistika: beveik kas trečias pažymys – dešimtukas

Lietuvos moksleiviams per praėjusius metus parašyta beveik 2 mln. neigiamų pažymių ir tai – 19 procentinių punktų mažiau nei dešimtukų. skaityti »

Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse

Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. skaityti »