Profesijos mokytojai ir dėstytojai įmonėse mokysis dirbti su pažangiausia technologine įranga

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Profesijos mokytojai, dėstytojai, savo amato subtilybes perteikiantys profesinio mokymo įstaigų mokiniams ir kolegijų studentams, nuo spalio galės tobulintis kvalifikaciją žinomose Lietuvos įmonėse. Technologines kompetencijas inžinerijos, maisto ruošimo, medienos, statybos, transporto ir daugelyje kitų ūkio sričių iš viso patobulins 580 profesijos mokytojų ir 70 kolegijų dėstytojų. Šios stažuotės padės profesinio mokymo turinį dar labiau priartinti prie darbo rinkos realijų.

Vykdant ES remiamą projektą „Profesijos mokytojų ir dėstytojų technologinių kompetencijų tobulinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ buvo parengtos specialios programos, padedančios praplėsti profesijos mokytojų technologines kompetencijas, įgyti naujų gebėjimų projektuoti technologinius procesus, dirbti su šiuolaikine įranga ir medžiagomis.

Iš kitų kvalifikacijos tobulinimo programų šios išsiskiria tuo, kad mokomasi įmonėse realiomis darbo sąlygomis. Mokymas bus tik praktinis ir individualus. Kiekvienas profesijos mokytojas ar dėstytojas turės galimybę pasirinkti jam reikalingus specialiuosius programos modulius, bus sudarytas patogus mokymosi grafikas. Stažuotojus mokys ir konsultuos jiems priskirti patyrę įmonių darbuotojai.

Pirmosios programos prasidės spalio mėnesį Šiauliuose ir bus skirtos profesijos mokytojams, dėstantiems pagal medienos apdirbimo profesinio mokymo programas. Profesijos mokytojai galės pasirinkti įvairius specialiuosius modulius: medienos gaminių, baldų ir pastatų projektavimas kompiuterinėmis programomis, darbas su šiuolaikinėmis programinio valdymo staklėmis, įrankiais, matavimo įranga ir kt.

Planuojama, kad iš viso bus parengta 100 kvalifikacijos tobulinimo programų, skirtų profesinio mokymo įstaigų profesijos mokytojams ir kolegijų dėstytojams, dėstantiems pagal profesinio mokymo ir koleginių studijų programas. Programos yra šių sričių: energetikos, inžinerinės pramonės, medienos pramonės, statybos, transporto ir sandėliavimo, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, aprangos ir tekstilės pramonės, maisto produktų ir gėrimų pramonės, viešbučių ir restoranų, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, komunalinės, socialinės ir asmeninio aptarnavimo veiklos, didmeninės ir mažmeninės prekybos. Šios programos bus vykdomos šalies įmonėse. Pasibaigus projektui pagal šias programas galės tobulinti savo kvalifikaciją ir kiti profesijos mokytojai ir dėstytojai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Būsimam pedagogui – tikslinė stipendija

Abiturientai, nusprendę studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir siekti pedagogo karjeros, kartu su puse kitų pažangiausių kurso draugų turės galimybę gauti tikslinę stipendiją – po beveik 116 Eur kiekvieną mėnesį. skaityti »

Baigta vienuolika bendrų Lietuvos–Šveicarijos mokslinių tyrimų projektų

Lietuvos mokslo taryba pristato daugiau kaip trejus metus vykdytų 11 bendrų Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektų pasiekimus. skaityti »

LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė LEU ir VDU jungimuisi

2016 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungimosi. skaityti »

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas bus pristatomas Kinijos parodoje

Š.m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. mūsų šalies delegacija Kinijos tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, kuri vyks Pekine, pristatys Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialą bei „Open R&D Lietuva“ tinklo teikiamas paslaugas. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – atvira prieiga prie tarptautinių mokslo duomenų bazių

Siekiant Lietuvos mokslą integruoti į europines infrastruktūras, ES lėšomis finansuojama prieiga prie tarptautinių elektroninių mokslo duomenų bazių. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmą kartą Lietuvoje rengs alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10-12 dienomis rengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir naujausiomis mokslo inovacijomis. skaityti »

Geriausiu politikos mokslų dėstytoju išrinktas prof. Vitalis Nakrošis

Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas. skaityti »

CERN parodos gidė: lankytojus ypač domina ateiviai

Vilniaus universiteto organizuota Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“ per daugiau nei du mėnesius sulaukė itin didelio ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio. skaityti »

Programavimo specialistų rengimas bus remiamas valstybės

Socialinių mokslų kolegijai konkurso būdu studijų programoje „Programavimas ir multimedija“ studijuojantiems studentams paskirtos 4 tiksliniu būdu finansuojamos studijų vietos. skaityti »