Projekto „Mokslo pieva“ metu studentai ieškos visuomenei aktualių problemų sprendimų

Publikuota: 2014 m. vasario 24 d. pirmadienis

Sausio pabaigoje paskelbtas kvietimas dalyvauti projekte „Mokslo pieva“ sulaukė didelio akademinio jaunimo susidomėjimo: norą išbandyti save pareiškė 79 studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šį šeštadienį iš 5 Lietuvos universitetų (Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto irVytauto Didžiojo universiteto) komisijai atrinkus 20 studentų, sudarysiančių 5 tyrėjų grupes, baigėsi atrankinis projekto etapas. 

Į antrąjį projekto etapą patekę studentai dirbs nedidelėse tarpdisciplininėse grupėse ir, padedami entuziastingų dėstytojų bei veiklių mokslininkų, atliks įvairius tyrimus. Pavasario semestro metu planuojama nagrinėti temas, susijusias su informacinių atakų atpažinimu ir pasipriešinimu joms, mašininio mokymosi taikymu Higso bozono paieškai, taip pat studentai aiškinsis, kas slypi už specialybės populiarumo, kaip būtų galima patobulinti Vilniaus viešąjį transportą, taikydami kompiuterines simuliacijas nagrinės, kaip organizuojamas pilietinis pasipriešinimas.

„Mokslo pieva“ – išties nestandartinis projektas. Tyrimus atliksiančias grupes sudarys įvairių studijų krypčių studentai, besimokantys skirtinguose kursuose, studijų pakopose ir universitetuose. Studentams bus pateiktos neišgalvotos situacijos, tikri duomenys, su kuriais dirbdami jie gaus tikrą rezultatą, galbūt nustebinsiantį net ir pačius tyrimų autorius. Į rezultatus nukreiptas studentų darbas, bendradarbiaujant su dėstytojais bei mokslininkais, tęsis iki pat gegužės vidurio. Tyrimus atlikę studentai pristatys savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams.

„Projekto „Mokslo pieva“ tikslas – skatinti studentus mokymosi įstaigose įgytas teorines žinias pritaikyti realiose situacijose, o svarbiausia – sudaryti jaunimui galimybę susipažinti su praktiniu įvairių tyrimų atlikimo procesu, darbu su duomenimis. Tai – puiki proga išbandyti save sprendžiant realias problemas, ieškant novatoriškų sprendimų, darant, kuriant ir klystant“, – teigia vienas iš projekto ekspertų, Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Tomas Krilavičius.

Kvietimo dalyvauti projekte „Mokslo pieva“ populiarumas tarp aukštųjų mokyklų studentų įrodė, jog studentus domina galimybė mokytis dirbant ir bendradarbiaujant ne tik su patyrusiais mokslininkais, bet ir su kitų studijų krypčių studentais. Projekto organizatoriai tikisi, jog „Mokslo pievos“ dalyviai, atlikdami tyrimus, visapusiškai atskleis savo sugebėjimus, o įgytą patirtį sėkmingai panaudos ateityje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Mokslo pieva“: mokslas, kuris veikia!

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »