Projekto „Mokslo pieva“ metu studentai ieškos visuomenei aktualių problemų sprendimų

Publikuota: 2014 m. vasario 24 d. pirmadienis

Sausio pabaigoje paskelbtas kvietimas dalyvauti projekte „Mokslo pieva“ sulaukė didelio akademinio jaunimo susidomėjimo: norą išbandyti save pareiškė 79 studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šį šeštadienį iš 5 Lietuvos universitetų (Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto irVytauto Didžiojo universiteto) komisijai atrinkus 20 studentų, sudarysiančių 5 tyrėjų grupes, baigėsi atrankinis projekto etapas. 

Į antrąjį projekto etapą patekę studentai dirbs nedidelėse tarpdisciplininėse grupėse ir, padedami entuziastingų dėstytojų bei veiklių mokslininkų, atliks įvairius tyrimus. Pavasario semestro metu planuojama nagrinėti temas, susijusias su informacinių atakų atpažinimu ir pasipriešinimu joms, mašininio mokymosi taikymu Higso bozono paieškai, taip pat studentai aiškinsis, kas slypi už specialybės populiarumo, kaip būtų galima patobulinti Vilniaus viešąjį transportą, taikydami kompiuterines simuliacijas nagrinės, kaip organizuojamas pilietinis pasipriešinimas.

„Mokslo pieva“ – išties nestandartinis projektas. Tyrimus atliksiančias grupes sudarys įvairių studijų krypčių studentai, besimokantys skirtinguose kursuose, studijų pakopose ir universitetuose. Studentams bus pateiktos neišgalvotos situacijos, tikri duomenys, su kuriais dirbdami jie gaus tikrą rezultatą, galbūt nustebinsiantį net ir pačius tyrimų autorius. Į rezultatus nukreiptas studentų darbas, bendradarbiaujant su dėstytojais bei mokslininkais, tęsis iki pat gegužės vidurio. Tyrimus atlikę studentai pristatys savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams.

„Projekto „Mokslo pieva“ tikslas – skatinti studentus mokymosi įstaigose įgytas teorines žinias pritaikyti realiose situacijose, o svarbiausia – sudaryti jaunimui galimybę susipažinti su praktiniu įvairių tyrimų atlikimo procesu, darbu su duomenimis. Tai – puiki proga išbandyti save sprendžiant realias problemas, ieškant novatoriškų sprendimų, darant, kuriant ir klystant“, – teigia vienas iš projekto ekspertų, Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Tomas Krilavičius.

Kvietimo dalyvauti projekte „Mokslo pieva“ populiarumas tarp aukštųjų mokyklų studentų įrodė, jog studentus domina galimybė mokytis dirbant ir bendradarbiaujant ne tik su patyrusiais mokslininkais, bet ir su kitų studijų krypčių studentais. Projekto organizatoriai tikisi, jog „Mokslo pievos“ dalyviai, atlikdami tyrimus, visapusiškai atskleis savo sugebėjimus, o įgytą patirtį sėkmingai panaudos ateityje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Mokslo pieva“: mokslas, kuris veikia!

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »