Projekto „Tiek, kiek reikia mokyklai“ rezultatas: Kauno mokykloje įrengta Baltijos šalyse analogų neturinti apšvietimo sistema

Publikuota: 2011 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Užbaigdama šiemet inicijuotą efektyvaus elektros energijos vartojimo projektą „Tiek, kiek reikia MOKYKLAI“, AB LESTO pristatė moderniausią ir analogų Baltijos šalyse neturinčią patalpų apšvietimo sistemą „ShoolVison“. Projekto partneris „Philips“ šią sistemą padovanojo Kauno J. Dobkevičiaus vidurinei mokyklai, kartu atnaujinęs ir šios įstaigos vestibiulio apšvietimą.

Vykdydama projektą „Tiek, kiek reikia MOKYKLAI“, LESTO inicijavo trijų tipinių Lietuvos mokyklų elektros suvartojimo ir vidinio elektros ūkio būklės auditą. Be to, bendrovė pritraukė socialinius projekto partnerius, kurie įrengė modernaus ir efektyvaus apšvietimo sistemas Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus mokyklose. Į projektą investuotos partnerių lėšos siekia per 100 tūkst. litų.

„Iniciatyva „Tiek, kiek reikia“ – skirta ugdyti racionalaus elektros energijos vartojimo įpročius, projektas vykdomas nuo 2009 metų pabaigos. Šiemet nusprendėme pagrindinį dėmesį skirti šalies ugdymo įstaigoms – taip gimė atskiras projektas „Tiek, kiek reikia MOKYKLAI“, – sakė LESTO socialinės atsakomybės projektų vadovė R. Gaudinskaitė.

Pasak jos, pastebėjus didelius elektros energijos suvartojimus mokyklose, bendrovė nusprendė išsiaiškinti priežastis atliekant elektros suvartojimo ir tinklo ūkio būklės tyrimą. Tačiau galutinis projekto tikslas buvo tyrime dalyvavusiose mokyklose įrengti modernaus, šiuolaikiško, tausojančio apšvietimo sistemas, kurios ženkliai pagerintų patalpų apšvietimą, leistų racionaliau vartoti elektros energiją ir sumažintų patiriamus kaštus apšvietimui.

Pasak R. Gaudinskaitės, mokyklos tyrimui buvo pasirinktos pagal Švietimo ir mokslo ministerijos rekomenduojamus kriterijus. Iš didžiulio sąrašo, siekiant išskirti tipines mokyklas, suvartojančias daug elektros energijos, turinčias panašų moksleivių kiekį ir plotą, projekto organizaroriai atsirinko tris – Vilniaus licėjų, Kauno J. Dobkevičiaus vidurinę mokyklą ir Klaipėdos „Žemynos“ gimnaziją.

Tyrimo rezultatai parodė, kad daugiausia elektros suvartojama apšvietimui, naudojant šiuolaikinių poreikių ir techninių reikalavimų nebeatitinkančias elektros sistemas bei energijos netaupančius šviestuvus. Specialistų teigimu, atnaujinus apšvietimą ir elektros ūkį, galima sutaupyti vidutiniškai 50 proc. išlaidų elektrai. Tyrimų rezultatus projekto iniciatoriai kartu su partneriu „City Service“ pristatė rugpjūčio mėnesį surengtoje spaudos konferencijoje. Pagal šiose mokyklose atlikto elektros ūkio ir apšvietimo kokybės vertinimo duomenis šiuo metu yra rengiamos universalios elektros ūkio optimizavimo gairės, kuriomis galės naudotis daugelis mokymo įstaigų, planuojančių atlikti vidaus tinklo remonto ar rekonstrukcijos darbus.

Tyrime dalyvavusioms mokykloms „Tiek,kiek reikia MOKYKLAI“ organizatoriai pristatė ne tik išsamias studijas apie elektros ūkio būklę, bei ir rekomendacijos, nuo ko pradėti vykdant rekonstrukcijos ar remonto darbus ir kaip optimizuoti elektros suvartojimą. Po tyrimų, visose mokyklose dalyje patalpų buvo nutarta įrengti pavyzdinio apšvietimo sistemas. Šiems darbams pasitelkta apšvietimo ir elektros instaliacijų profesionalų pagalba.

„Philips“, pasirinkusi Kauno J. Dobkevičiaus vidurinę mokyklą, joje atnaujino pagrindinio vestibiulio ir vieno pradinių klasių kabineto apšvietimus, kurie nebuvo keisti nuo mokyklos įkūrimo – daugiau nei 34 metus. Pradinių klasių kabinete „Philips“ įdiegė pažangią apšvietimo sistemą „SchoolVision“ – tokios šiuo metu nėra ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių mokyklose. „ShoolVison“ ypatumas – keli apšvietimo režimai, galintys padėti mokytojui paskatinti vaikus susikaupti, nusiraminti ar būti budriems pasitelkiant skirtingą apšvietimą. Kabinetas, kuriame šiuo metu mokosi Jovitos Tamašauskienės ugdomi ketvirtokai, mokykloje buvo vienas iš tamsiausių – šviesą iš lauko jame užstoja didžiulis kieme augantis medis. „Dabartinė kabineto apšvietimo kokybė – puiki, bet svarbiausia, kad sistema reaguoja į dienos šviesą. Jei lauke šviečia saulė, apšvietimas automatiškai pritemsta ar net išsijungia“, – džiaugėsi šiame kabinete dirbanti mokytoja.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »