Radijo bangomis valdomų modelių kūrėjai: tai – ne tik vaikų užsiėmimas

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Radijo bangomis valdomų burlaivių kūrėjai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vasarą leis laiką dirbtuvėse – įsibėgėja varžybų sezonas. Universiteto komandos nariai pabrėžia, kad darbas su tokiais modeliais – nėra tik vaikiška pramoga, ji reikalauja inžinerinio intelekto, skiriamo dėmesio ir kruopštumo.

„Nors daug kam atrodo, kad radijo bangomis valdomi modeliai tinkami tik vaikams, jie smarkiai klysta. Modeliai – aukštųjų technologijų gaminiai, jeigu norima įsigyti gerą ir išbaigtą modelį, gali tekti pirkėjų eilėje laukti net keletą metų, o tuomet sumokėti nemažą sumą pinigų. Jachtos modelis net ir be visos reikiamos įrangos gali kainuoti apie 2000 dolerių,“ – pasakojo VGTU Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistras Jorutis Kanišauskas, treniruojantis jaunuosius modelių kūrėjus.

Komandos treneris pabrėžė, kad radijo bangomis valdomai jachtai sukurti reikia kone tiek pat laiko kiek statoma tikra jachta. Universiteto modeliai buvo konstruojami mažiausiai 1300 darbo valandų – t.y. beveik keturi mėnesiai nepertraukiamo darbo. Panašiai tiek skirta ir valdymo treniruotėms bei vėlesniems tobulinimams.

VGTU modelių kūrėjų komandą sudaro 6 entuziastai iš VGTU Mechanikos fakulteto. Keletas jų radijo bangomis valdomų prietaisų kūrimu užsiima jau nuo vaikystės, kiti prisidėjo studijų metais. Modelių projektavimas vaikinams padeda gilinti mechatronikos žinias, lavinti inžinerines kompetencijas, išmokti derinti mechanikos ir dizaino principus.

„Su modeliu reikia elgtis taip, kaip su tikra jachta,“ – pabrėžia J. Kanišauskas. Nors varžybose svarbiausi laivo valdytojo įgūdžiai ir jo vizualinis mąstymas, čia taip pat smarkiai veikia sėkmės faktorius, oro sąlygos, technikos bei radijo ryšio patikimumas.

Šeštadienį VGTU komanda dalyvaus Lietuvos motorlaivių federacijos čempionato pirmajame etape Kaišiadoryse. Prieš keletą savaičių vykusiose sporto taurės varžybose Kauno Lampėdžių karjere VGTU užėmė antrąją vietą. Vėliau komanda planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir europinio lygio varžybose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »