Radijo bangomis valdomų modelių kūrėjai: tai – ne tik vaikų užsiėmimas

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Radijo bangomis valdomų burlaivių kūrėjai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vasarą leis laiką dirbtuvėse – įsibėgėja varžybų sezonas. Universiteto komandos nariai pabrėžia, kad darbas su tokiais modeliais – nėra tik vaikiška pramoga, ji reikalauja inžinerinio intelekto, skiriamo dėmesio ir kruopštumo.

„Nors daug kam atrodo, kad radijo bangomis valdomi modeliai tinkami tik vaikams, jie smarkiai klysta. Modeliai – aukštųjų technologijų gaminiai, jeigu norima įsigyti gerą ir išbaigtą modelį, gali tekti pirkėjų eilėje laukti net keletą metų, o tuomet sumokėti nemažą sumą pinigų. Jachtos modelis net ir be visos reikiamos įrangos gali kainuoti apie 2000 dolerių,“ – pasakojo VGTU Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistras Jorutis Kanišauskas, treniruojantis jaunuosius modelių kūrėjus.

Komandos treneris pabrėžė, kad radijo bangomis valdomai jachtai sukurti reikia kone tiek pat laiko kiek statoma tikra jachta. Universiteto modeliai buvo konstruojami mažiausiai 1300 darbo valandų – t.y. beveik keturi mėnesiai nepertraukiamo darbo. Panašiai tiek skirta ir valdymo treniruotėms bei vėlesniems tobulinimams.

VGTU modelių kūrėjų komandą sudaro 6 entuziastai iš VGTU Mechanikos fakulteto. Keletas jų radijo bangomis valdomų prietaisų kūrimu užsiima jau nuo vaikystės, kiti prisidėjo studijų metais. Modelių projektavimas vaikinams padeda gilinti mechatronikos žinias, lavinti inžinerines kompetencijas, išmokti derinti mechanikos ir dizaino principus.

„Su modeliu reikia elgtis taip, kaip su tikra jachta,“ – pabrėžia J. Kanišauskas. Nors varžybose svarbiausi laivo valdytojo įgūdžiai ir jo vizualinis mąstymas, čia taip pat smarkiai veikia sėkmės faktorius, oro sąlygos, technikos bei radijo ryšio patikimumas.

Šeštadienį VGTU komanda dalyvaus Lietuvos motorlaivių federacijos čempionato pirmajame etape Kaišiadoryse. Prieš keletą savaičių vykusiose sporto taurės varžybose Kauno Lampėdžių karjere VGTU užėmė antrąją vietą. Vėliau komanda planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir europinio lygio varžybose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Sveikiname su mokslo ir žinių švente!

Šia gražia proga norime palinkėti, kad kiekviena rugsėjo pirmoji Jūsų kasdienybę pripildytų malonaus laukimo, džiugesio ir naujų vilčių. skaityti »

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai susipažino su Finansų ministerijos veikla

Rugpjūčio 24–28 dienomis Finansų ministerijoje viešėjo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Aurelija Klimašauskaitė ir Rimvydas Felinskis. Moksleiviams buvo suteikta galimybė susipažinti su ministerijos ir jos valdymo srities įstaigų struktūra bei atliekamomis funkcijomis. skaityti »

Vilniaus universitetas 437-uosius studijų metus pradeda atsinaujinęs

Rugsėjo 1 d. Vilniaus universitetas iškilminga ceremonija „Renovatio studiorum“ pasitiks 437-uosius mokslo ir studijų metus. skaityti »

KTU Foto studija bendradarbiaus su „SONY Lietuva“

Šią savaitę KTU Foto studija pasirašys bendradarbiavimo sutartį su „SONY Lietuva“. skaityti »

Savivaldybėms bus perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai

Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms bus iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“. skaityti »

Moksleiviai kviečiami prisijungti prie LEU meno kolektyvų

Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami prisijungti prie Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) meno kolektyvų: dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“, mišraus choro „Ave vita“, folkloro ansamblio „Poringė“. skaityti »

Nacionalinis Baltarusijos bankas kurs finansinio raštingumo vadovėlį

Nacionalinis Baltarusijos bankas paskelbė norintis sukurti finansinio raštingumo vadovėlį. skaityti »

LEU biblioteka įsigijo „International Encyclopedia of Education“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) biblioteka įsigijo „Elsevier“ leidyklos išleistą VIII tomų enciklopediją „International Encyclopedia of Education“. Tai jau trečiasis enciklopedijos, kurios iki šiol neturėjo nė viena Lietuvos biblioteka, leidimas. skaityti »

Norite gerų mokymosi rezultatų? Išmokite mokytis

„Nuolat perkraudami trumpalaikę atmintį ir nenaudodami ilgalaikės, naikiname smegenų gebėjimą apdoroti ir įsiminti informaciją“, – teigia Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) docentė dr. Vilija Stanišauskienė. skaityti »

Nešiojamasis kompiuteris mokslams – kaip pasirinkti?

Yra keletas svarbių aspektų, į kuriuos verta atkreipti ypatingą dėmesį renkantis mokslams skirtą nešiojamąjį kompiuterį. skaityti »