Radijo bangomis valdomų modelių kūrėjai: tai – ne tik vaikų užsiėmimas

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Radijo bangomis valdomų burlaivių kūrėjai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vasarą leis laiką dirbtuvėse – įsibėgėja varžybų sezonas. Universiteto komandos nariai pabrėžia, kad darbas su tokiais modeliais – nėra tik vaikiška pramoga, ji reikalauja inžinerinio intelekto, skiriamo dėmesio ir kruopštumo.

„Nors daug kam atrodo, kad radijo bangomis valdomi modeliai tinkami tik vaikams, jie smarkiai klysta. Modeliai – aukštųjų technologijų gaminiai, jeigu norima įsigyti gerą ir išbaigtą modelį, gali tekti pirkėjų eilėje laukti net keletą metų, o tuomet sumokėti nemažą sumą pinigų. Jachtos modelis net ir be visos reikiamos įrangos gali kainuoti apie 2000 dolerių,“ – pasakojo VGTU Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistras Jorutis Kanišauskas, treniruojantis jaunuosius modelių kūrėjus.

Komandos treneris pabrėžė, kad radijo bangomis valdomai jachtai sukurti reikia kone tiek pat laiko kiek statoma tikra jachta. Universiteto modeliai buvo konstruojami mažiausiai 1300 darbo valandų – t.y. beveik keturi mėnesiai nepertraukiamo darbo. Panašiai tiek skirta ir valdymo treniruotėms bei vėlesniems tobulinimams.

VGTU modelių kūrėjų komandą sudaro 6 entuziastai iš VGTU Mechanikos fakulteto. Keletas jų radijo bangomis valdomų prietaisų kūrimu užsiima jau nuo vaikystės, kiti prisidėjo studijų metais. Modelių projektavimas vaikinams padeda gilinti mechatronikos žinias, lavinti inžinerines kompetencijas, išmokti derinti mechanikos ir dizaino principus.

„Su modeliu reikia elgtis taip, kaip su tikra jachta,“ – pabrėžia J. Kanišauskas. Nors varžybose svarbiausi laivo valdytojo įgūdžiai ir jo vizualinis mąstymas, čia taip pat smarkiai veikia sėkmės faktorius, oro sąlygos, technikos bei radijo ryšio patikimumas.

Šeštadienį VGTU komanda dalyvaus Lietuvos motorlaivių federacijos čempionato pirmajame etape Kaišiadoryse. Prieš keletą savaičių vykusiose sporto taurės varžybose Kauno Lampėdžių karjere VGTU užėmė antrąją vietą. Vėliau komanda planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir europinio lygio varžybose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

3 vietos, kur verta dairytis finansinės paramos studijoms

Valstybės finansuojamą studijų vietą pavyksta gauti ne kiekvienam, tad daugiausia nerimo nauja mokslo metų pradžia sukelia į mokamas vietas įstojusiems studentams. Tačiau jie neturėtų nusiminti ar jaustis pasirašę sau kelių metų nuosprendį. skaityti »

Premjeras A. Butkevičius geriausiems šalies abiturientams: kurkite Lietuvos sėkmę

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino šiemet sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. skaityti »

MRU LAB kviečia įsitraukti į laboratorijų veiklą!

Šį rudenį duris atversiančio Mokslo ir inovacijų paramos centro MRU LAB įkurtų laboratorijų vadovai kviečia susipažinti su laboratorijų veiklos gairėmis, prioritetinėmis tyrimų kryptimis ir įsitraukti į laboratorijų veiklą. skaityti »

Aštuoniems VU bakalaurams – vardinės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos

Paskirtos vardinės 2015–2016 mokslo metų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos. skaityti »

Medalių lietus tarptautinėje chemijos olimpiadoje: Lietuvos mokiniai pelnė auksą ir tris bronzos medalius

Iš tarptautinės chemijos olimpiados, liepos 20–29 dienomis vykusios Baku, Azerbaidžane, visi Lietuvos atstovai parveža medalius. skaityti »

Vilnius užbaigė dešimtmetį trukusią vidurinių mokyklų pertvarką

Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl devynių sostinės vidurinių mokyklų reorganizavimo. skaityti »

Geologai ieško meteoritų pėdsakų

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įgyvendina projektą, kurio tikslas – nustatyti, ar mūsų šalyje yra impaktinių kraterių. Projektą planuojama užbaigti dar šiemet. skaityti »

Studento išradimas gali sukelti bendravimo su kurčiaisiais revoliuciją

Iki šiol norint bendrauti su kurčiaisiais buvo privalu suprasti ir mokėti gestų kalbą. Tai gerokai apsunkina kurčiųjų integraciją į visuomenę. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas Dariuš Laketčenko pasiūlė šios problemos sprendimą. skaityti »

LEU stojimų rezultatai: populiarėja dviejų mokomųjų dalykų studijų programos

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbus 2015 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo kvietimo rezultatus, pastebima, kad į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) stoja gabūs ir motyvuoti abiturientai. skaityti »

Profesinėse mokyklose nori mokytis vis daugiau jaunimo

Profesinis mokymas tampa vis populiaresnis tarp jaunimo. Priėmimui į profesines mokyklas įsibėgėjant, mokytis darbo rinkoje paklausaus amato jau pareiškė norą per 8,5 tūkst. moksleivių – sulaukta beveik 800 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pačiu laiku. skaityti »