Radijo bangomis valdomų modelių kūrėjai: tai – ne tik vaikų užsiėmimas

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Radijo bangomis valdomų burlaivių kūrėjai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vasarą leis laiką dirbtuvėse – įsibėgėja varžybų sezonas. Universiteto komandos nariai pabrėžia, kad darbas su tokiais modeliais – nėra tik vaikiška pramoga, ji reikalauja inžinerinio intelekto, skiriamo dėmesio ir kruopštumo.

„Nors daug kam atrodo, kad radijo bangomis valdomi modeliai tinkami tik vaikams, jie smarkiai klysta. Modeliai – aukštųjų technologijų gaminiai, jeigu norima įsigyti gerą ir išbaigtą modelį, gali tekti pirkėjų eilėje laukti net keletą metų, o tuomet sumokėti nemažą sumą pinigų. Jachtos modelis net ir be visos reikiamos įrangos gali kainuoti apie 2000 dolerių,“ – pasakojo VGTU Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistras Jorutis Kanišauskas, treniruojantis jaunuosius modelių kūrėjus.

Komandos treneris pabrėžė, kad radijo bangomis valdomai jachtai sukurti reikia kone tiek pat laiko kiek statoma tikra jachta. Universiteto modeliai buvo konstruojami mažiausiai 1300 darbo valandų – t.y. beveik keturi mėnesiai nepertraukiamo darbo. Panašiai tiek skirta ir valdymo treniruotėms bei vėlesniems tobulinimams.

VGTU modelių kūrėjų komandą sudaro 6 entuziastai iš VGTU Mechanikos fakulteto. Keletas jų radijo bangomis valdomų prietaisų kūrimu užsiima jau nuo vaikystės, kiti prisidėjo studijų metais. Modelių projektavimas vaikinams padeda gilinti mechatronikos žinias, lavinti inžinerines kompetencijas, išmokti derinti mechanikos ir dizaino principus.

„Su modeliu reikia elgtis taip, kaip su tikra jachta,“ – pabrėžia J. Kanišauskas. Nors varžybose svarbiausi laivo valdytojo įgūdžiai ir jo vizualinis mąstymas, čia taip pat smarkiai veikia sėkmės faktorius, oro sąlygos, technikos bei radijo ryšio patikimumas.

Šeštadienį VGTU komanda dalyvaus Lietuvos motorlaivių federacijos čempionato pirmajame etape Kaišiadoryse. Prieš keletą savaičių vykusiose sporto taurės varžybose Kauno Lampėdžių karjere VGTU užėmė antrąją vietą. Vėliau komanda planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir europinio lygio varžybose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »