Robotų kūrėjai varžysis Kauno technologijos universitete

Publikuota: 2011 m. gegužės 5 d. ketvirtadienis

Pirmasis robotas, kuris sugebės aptikti ir atgabenti „aukso maišą“ į nurodytą vietą, savo kūrėjams laimės studentiško „aukso maišo“ vertės piniginį prizą – keliasdešimt tūkstančių litų. Autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas – 2011“, kurias organizavo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų mokslinė draugija, vyks ketvirtadienį KTU Statybos rūmuose.

Renginio „Robotų intelektas – 2011“ programoje – robotų „apšilimo“ rungtys – linijos sekimas, orientavimasis labirinte ir panašios. Jauniausi varžybų dalyviai ir stebėtojai iki vakaro galės piešti paveikslėlius tema „Mano ateities robotas“, vyresni – praktikuotis robotų gamybos dirbtuvėse, kurios prieš vidurdienį įsikurs prie KTU Statybos rūmų.

Pagrindinės robotų varžybos prasidės vidurdienį. Po jų vyks seminarai, konferencijos robotikos temomis. Vakarop numatytas varžybų dalyvių apdovanojimas ir renginio pabaigtuvėms – studijos „Ugnies ratas“ spektaklis „Ultraviolet“.

„Renginys „Robotų intelektas – 2011“ iš kitų išsiskiria tuo, kad jame varžysis ir gebėjimus atskleis “protingieji„ robotai – žmogaus nevaldomos technologinės sistemos. Varžybų užduotis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtinga: dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais – paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Iš tiesų tai – sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“, – teigė KTU studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Organizatoriai savo renginiu nori parodyti visuomenei, kad ir Lietuvoje yra gebančiųjų kurti išmaniąsias technologines sistemas, o Kauno technologijos universitete plėtojamos visos dirbtiniam intelektui kurti reikalingos mokslo sritys.

Prizų ir dovanų geriausiems robotų kūrėjams parūpino renginio rėmėjai. Varžytis pasirengė komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Ukrainos bei kitų šalių.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »