Robotų kūrėjai varžysis Kauno technologijos universitete

Publikuota: 2011 m. gegužės 5 d. ketvirtadienis

Pirmasis robotas, kuris sugebės aptikti ir atgabenti „aukso maišą“ į nurodytą vietą, savo kūrėjams laimės studentiško „aukso maišo“ vertės piniginį prizą – keliasdešimt tūkstančių litų. Autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas – 2011“, kurias organizavo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų mokslinė draugija, vyks ketvirtadienį KTU Statybos rūmuose.

Renginio „Robotų intelektas – 2011“ programoje – robotų „apšilimo“ rungtys – linijos sekimas, orientavimasis labirinte ir panašios. Jauniausi varžybų dalyviai ir stebėtojai iki vakaro galės piešti paveikslėlius tema „Mano ateities robotas“, vyresni – praktikuotis robotų gamybos dirbtuvėse, kurios prieš vidurdienį įsikurs prie KTU Statybos rūmų.

Pagrindinės robotų varžybos prasidės vidurdienį. Po jų vyks seminarai, konferencijos robotikos temomis. Vakarop numatytas varžybų dalyvių apdovanojimas ir renginio pabaigtuvėms – studijos „Ugnies ratas“ spektaklis „Ultraviolet“.

„Renginys „Robotų intelektas – 2011“ iš kitų išsiskiria tuo, kad jame varžysis ir gebėjimus atskleis “protingieji„ robotai – žmogaus nevaldomos technologinės sistemos. Varžybų užduotis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtinga: dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais – paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Iš tiesų tai – sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“, – teigė KTU studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Organizatoriai savo renginiu nori parodyti visuomenei, kad ir Lietuvoje yra gebančiųjų kurti išmaniąsias technologines sistemas, o Kauno technologijos universitete plėtojamos visos dirbtiniam intelektui kurti reikalingos mokslo sritys.

Prizų ir dovanų geriausiems robotų kūrėjams parūpino renginio rėmėjai. Varžytis pasirengė komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Ukrainos bei kitų šalių.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »