Rudenį bus pristatomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo naujovės

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 22 d. trečiadienis

Rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje 30 savivaldybių vyks viešosios konsultacijos-diskusijos apie naujus, įdomesnius ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelius. Šių konsultacijų dalyviai – specialistai, vaikų darželių ar grupių steigėjai, savivaldybių darbuotojai – susipažinę su ekspertų pristatytomis naujovėmis galės įvertinti, kurie ugdymo modeliai geriausiai atitiktų konkrečiose vietovėse iškylančius specifinius ikimokyklinio ugdymo poreikius, sudomintų tėvus.

Taip pat bus aptartos Lietuvoje ir užsienio šalyse taikomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo formos, kurios padeda didinti ugdymo įvairovę, užtikrina lanksčias ir kokybiškas paslaugas, yra labiau orientuotos į individualius vaiko ugdymo poreikius.

Pirmosios konsultacijos norintiesiems įsteigti naujus vaikų darželius ar grupes savivaldybėse jau buvo surengtos šių metų gegužės mėn. Jose dalyvavę ekspertai, teisininkai, Visuomenės sveikatos centro, Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai patarė, kaip atidaryti vaikų darželį ar įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę, kartu su dalyviais nagrinėjo konkrečioje savivaldybėje kylančias problemas.

Didmiesčiuose įvykusiose konsultacijoje akcentuotas vietų trūkumas vaikų darželiuose. Didelio susidomėjimo sulaukė galimybė ikimokykliniam ugdymui nuomotis patalpas, įkurti darželį daugiabutyje, nuosavame name, kitos paskirties įstaigoje, gauti ES finansavimą ir kt. Tuo tarpu mažesniuose miestuose ir rajonuose naųjų darželių poreikis yra menkesnis dėl mažėjančio vaikų skaičiaus, nedidelio lankomumo.

Konsultacijose dalyvavo daugiau nei 260 asmenų iš 57 savivaldybių. Visos dalyvių pastabos ir nuomonės bus apibendrintos ir pateiktos rengiamoje situacijos analizėje.

Konsultacijos dėl vaikų darželių steigimo teikiamos nemokama telefono linija 8 800 01231, kuri vykdant projektą buvo įsteigta šiemet. Ji veikia antradieniais nuo 10 iki 15 valandos. Skambučiai nemokamai priimami iš visų telefoninio ryšio tinklų. Konsultacijos taip pat teikiamos ir el. paštu ipup@ikimokyklinis.lt

Detali informacija apie planuojamas 30 konsultacijų bei registraciją į jas bus pateikta interneto svetainėje www.ikimokyklinis.lt

Konsultacijos dėl naujų organizavimo formų ikimokykliniame ugdyme ir dėl ikimokyklinio ugdymo grupių ar įstaigų steigimo rengiamos vykdant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Šis Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamas projektas truks iki 2015 metų sausio. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti šeimai lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt. Projekto partneriai yra visos 60 šalies savivaldybių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darželiams – parama, tėvams - pagalba, vaikams – kokybiškas ugdymas

Vaikų darželiai ir visos ikimokyklinio ugdymo programas teikiančios įstaigos kviečiamos pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą kuriant palankesnes sąlygas vaikams ir šeimoms, siūlant įvairesnes programas, paslaugas ir darbo laiką, pertvarkant organizavimą grupėse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »