Rudenį bus pristatomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo naujovės

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 22 d. trečiadienis

Rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje 30 savivaldybių vyks viešosios konsultacijos-diskusijos apie naujus, įdomesnius ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelius. Šių konsultacijų dalyviai – specialistai, vaikų darželių ar grupių steigėjai, savivaldybių darbuotojai – susipažinę su ekspertų pristatytomis naujovėmis galės įvertinti, kurie ugdymo modeliai geriausiai atitiktų konkrečiose vietovėse iškylančius specifinius ikimokyklinio ugdymo poreikius, sudomintų tėvus.

Taip pat bus aptartos Lietuvoje ir užsienio šalyse taikomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo formos, kurios padeda didinti ugdymo įvairovę, užtikrina lanksčias ir kokybiškas paslaugas, yra labiau orientuotos į individualius vaiko ugdymo poreikius.

Pirmosios konsultacijos norintiesiems įsteigti naujus vaikų darželius ar grupes savivaldybėse jau buvo surengtos šių metų gegužės mėn. Jose dalyvavę ekspertai, teisininkai, Visuomenės sveikatos centro, Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai patarė, kaip atidaryti vaikų darželį ar įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę, kartu su dalyviais nagrinėjo konkrečioje savivaldybėje kylančias problemas.

Didmiesčiuose įvykusiose konsultacijoje akcentuotas vietų trūkumas vaikų darželiuose. Didelio susidomėjimo sulaukė galimybė ikimokykliniam ugdymui nuomotis patalpas, įkurti darželį daugiabutyje, nuosavame name, kitos paskirties įstaigoje, gauti ES finansavimą ir kt. Tuo tarpu mažesniuose miestuose ir rajonuose naųjų darželių poreikis yra menkesnis dėl mažėjančio vaikų skaičiaus, nedidelio lankomumo.

Konsultacijose dalyvavo daugiau nei 260 asmenų iš 57 savivaldybių. Visos dalyvių pastabos ir nuomonės bus apibendrintos ir pateiktos rengiamoje situacijos analizėje.

Konsultacijos dėl vaikų darželių steigimo teikiamos nemokama telefono linija 8 800 01231, kuri vykdant projektą buvo įsteigta šiemet. Ji veikia antradieniais nuo 10 iki 15 valandos. Skambučiai nemokamai priimami iš visų telefoninio ryšio tinklų. Konsultacijos taip pat teikiamos ir el. paštu ipup@ikimokyklinis.lt

Detali informacija apie planuojamas 30 konsultacijų bei registraciją į jas bus pateikta interneto svetainėje www.ikimokyklinis.lt

Konsultacijos dėl naujų organizavimo formų ikimokykliniame ugdyme ir dėl ikimokyklinio ugdymo grupių ar įstaigų steigimo rengiamos vykdant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Šis Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamas projektas truks iki 2015 metų sausio. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti šeimai lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt. Projekto partneriai yra visos 60 šalies savivaldybių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darželiams – parama, tėvams - pagalba, vaikams – kokybiškas ugdymas

Vaikų darželiai ir visos ikimokyklinio ugdymo programas teikiančios įstaigos kviečiamos pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą kuriant palankesnes sąlygas vaikams ir šeimoms, siūlant įvairesnes programas, paslaugas ir darbo laiką, pertvarkant organizavimą grupėse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »