Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos edukologijos universitetu

Publikuota: 2014 m. sausio 20 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kartu su Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija (REPIA) pasirašė bendradarbiavimo ir partnerystės sutartį, kuria skatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

Sutartyje numatyta vykdyti bendrus taikomuosius tyrimus, reikalingus asociacijos nariams; panaudojant mokslinį potencialą, asociacijai pateikti inovatyvių idėjų; kartu dalyvauti rengiant ir įgyvendinant paramos projektus, finansuojamus Europos Sąjungos ir kitų finansinių institucijų.

LEU ir REPIA nutarė sudaryti bendras darbo grupes ir bendradarbiauti tobulinant mokslo ir studijų programas, taip pat keistis informacija apie projektinę, socialinę, švietėjišką veiklą ir dalytis gerąja patirtimi, kviesti abiejų Šalių atstovus į organizuojamus renginius, mokymus, skatinti studentų praktikas, stažuotes, karjeros galimybes asociacijos verslo įmonėse, vykdyti kitą veiklą, naudingą abiems Šalims.

LEU ir REPIA po ilgo ir konstruktyvaus bendravimo sutarė, jog, sprendžiant problemas ir poreikius, einama viena linkme, todėl  ir ateities strateginė partnerystė bus naudinga abiems pusėms.

Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija (REPIA)  įkurta 2011 m. Ji jungia virš 100 inovatyvių įmonių, kurių tikslas – kurti prekes ir paslaugas Lietuvoje, turint tikslą jas eksportuoti. Bendra įmonių apyvarta yra apie 100 milijonų litų. REPIA sudaro 5 klasteriai: IT, energetikos, žemės ūkio, aplinkos apsaugos, NT projektų vystymo ir statybos. Taip prie asociacijos įkurti du inovacijų pritraukimo ir eksporto skatinimo centrai. Dėl REPIA sukurtos infrastruktūros nuolat ieškomos ir pritraukiamos investicijos į asociacijos narių gamybinę infrastruktūrą, taip pat plečiamos esamos ir ieškomos naujos eksporto rinkos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »