Šalies ekonomikos ir verslo olimpiada vyks Kaune

Publikuota: 2012 m. kovo 13 d. antradienis

Savaitgalį Kaune įvyks 18-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada – šįmet jos globėju tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Respublikiniame olimpiados ture susirinks šimtas regioninėse olimpiadose geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio Šiaulių, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Utenos ir kitų šalies miestų.

Olimpiados metu moksleiviai rungsis atlikdami ekonominio mąstymo, mikro- ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. Užduotis olimpiadai ruošęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šįmet žada daugiau kūrybingumo. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukiame šalies geriausiųjų moksleivių mūsų ekonomikos ir finansų dialogui“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, renginio svečiai bus kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbės apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge bus diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje. Renginyje dalyvaus trijų bankų ekspertai, kurie dalinsis savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbės apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, Nordea banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakos apie skirtingų požiūrių ekonomiką, o SEB banko šeimos ekspertė ir taip pat ISM doktorantė Julita Varanauskienė diskutuos apie finansinį intelektą. Apie ekonomikos ir verslo pamokų perspektyvas kvies pasikalbėti ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.

Speciali renginio dalis bus skirta ir jauniesiems mokyklų laikraščių žurnalistams, kurie atvykę nušviesti olimpiados, dalyvaus individualiose darbo sesijose, praktiniame seminare. Olimpiados uždarymą vainikuos olimpiados emblemos pristatymas ir jos kūrėjų paskelbimas bei apdovanojimas.

18-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Olimpiados finansavimas skirtas pagal Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.

 

 

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:

 

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir  doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

 

Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

 

Universitetas siekia ugdyti ne tik sėkmingus, bet ir atsakingus verslo lyderius. ISM yra vienas iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »