Šalies ekonomikos ir verslo olimpiada vyks Kaune

Publikuota: 2012 m. kovo 13 d. antradienis

Savaitgalį Kaune įvyks 18-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada – šįmet jos globėju tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Respublikiniame olimpiados ture susirinks šimtas regioninėse olimpiadose geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio Šiaulių, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Utenos ir kitų šalies miestų.

Olimpiados metu moksleiviai rungsis atlikdami ekonominio mąstymo, mikro- ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. Užduotis olimpiadai ruošęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šįmet žada daugiau kūrybingumo. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukiame šalies geriausiųjų moksleivių mūsų ekonomikos ir finansų dialogui“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, renginio svečiai bus kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbės apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge bus diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje. Renginyje dalyvaus trijų bankų ekspertai, kurie dalinsis savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbės apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, Nordea banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakos apie skirtingų požiūrių ekonomiką, o SEB banko šeimos ekspertė ir taip pat ISM doktorantė Julita Varanauskienė diskutuos apie finansinį intelektą. Apie ekonomikos ir verslo pamokų perspektyvas kvies pasikalbėti ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.

Speciali renginio dalis bus skirta ir jauniesiems mokyklų laikraščių žurnalistams, kurie atvykę nušviesti olimpiados, dalyvaus individualiose darbo sesijose, praktiniame seminare. Olimpiados uždarymą vainikuos olimpiados emblemos pristatymas ir jos kūrėjų paskelbimas bei apdovanojimas.

18-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Olimpiados finansavimas skirtas pagal Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.

 

 

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:

 

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir  doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

 

Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

 

Universitetas siekia ugdyti ne tik sėkmingus, bet ir atsakingus verslo lyderius. ISM yra vienas iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »