Šalies ekonomikos ir verslo olimpiada vyks Kaune

Publikuota: 2012 m. kovo 13 d. antradienis

Savaitgalį Kaune įvyks 18-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada – šįmet jos globėju tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Respublikiniame olimpiados ture susirinks šimtas regioninėse olimpiadose geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio Šiaulių, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Utenos ir kitų šalies miestų.

Olimpiados metu moksleiviai rungsis atlikdami ekonominio mąstymo, mikro- ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. Užduotis olimpiadai ruošęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas šįmet žada daugiau kūrybingumo. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukiame šalies geriausiųjų moksleivių mūsų ekonomikos ir finansų dialogui“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, renginio svečiai bus kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbės apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge bus diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje. Renginyje dalyvaus trijų bankų ekspertai, kurie dalinsis savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbės apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, Nordea banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakos apie skirtingų požiūrių ekonomiką, o SEB banko šeimos ekspertė ir taip pat ISM doktorantė Julita Varanauskienė diskutuos apie finansinį intelektą. Apie ekonomikos ir verslo pamokų perspektyvas kvies pasikalbėti ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.

Speciali renginio dalis bus skirta ir jauniesiems mokyklų laikraščių žurnalistams, kurie atvykę nušviesti olimpiados, dalyvaus individualiose darbo sesijose, praktiniame seminare. Olimpiados uždarymą vainikuos olimpiados emblemos pristatymas ir jos kūrėjų paskelbimas bei apdovanojimas.

18-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Olimpiados finansavimas skirtas pagal Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.

 

 

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:

 

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir  doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

 

Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

 

Universitetas siekia ugdyti ne tik sėkmingus, bet ir atsakingus verslo lyderius. ISM yra vienas iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »