San Diege pristatyta KTU sukurta gamybos technologija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Lapkričio pradžioje San Diege (Kalifornija, JAV) vyko tarptautinė konferencija „Gamybos inžinerijos technologijos ir jų plėtra gamybai augti (METMG 2012)“. Šioje konferencijoje mokslinį pranešimą skaitė ir KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Gamybos technologijos katedros prof. habil. dr. Algirdas Bargelis. Pranešimo tema – „Bendravimu grįsta struktūrograma informaciniams veiklos darbiniams srautams kurti ir valdyti taikant internetines technologijas“.

Pristatyta struktūrograma

Savo pranešime profesorius Algirdas Bargelis pristatė struktūrogramą, kuri buvo sukurta remiantis ilgalaike pranešimo autoriaus ir bendraautorių patirtimi – kuriant, bandant ir diegiant gamybos inžinerijoje informacinius darbinius srautus, kurių branduolį sudaro integruotas naujo inovatyvaus gaminio ir jo gamybos technologijos modeliavimas virtualioje aplinkoje naudojant internetines technologijas. Modeliavimo procese bendradarbiauja ir savo žinias bei patirtį perteikia įvairių sričių specialistai.

Struktūrograma skirta ankstyvajai gaminio ir jo gamybos technologijos stadijai. Intelektualių loginių modelių, aibių ir tikimybių teorijos bei informacinių technologijų įrangos panaudojimas pagreitina įvairių darbinių srautų kūrimą ir palengvina informacijos apykaitą tarp gamybos organizacijos vidaus ir išorės vartotojų. Tuo būdu taupomas darbo laikas ir medžiaginiai ištekliai.

Dėmesys gamybos plėtrai

Konferencijos metu užmegzti nauji kontaktai su Pietų Korėjos, Honkongo ir JAV gamybos technologijų srities mokslininkais, surinkta naujausia informacija apie pasiekimus bei dabar atliekamus darbus gamybos mokslo ir technologijų srityje.

METMG 2012 konferencijoje buvo pateikta per 300 pranešimų, joje gausiai dalyvavo mokslininkai iš HonKongo, Taivano, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos ir Filipinų (apie 70 proc. dalyvių), taip pat iš JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu vyko intensyvios diskusijos apie gamybos technologijų plėtrą, ateities gamybos technologijas, o turtingų Vakarų šalių mokslininkai dalijosi savo idėjomis, kaip gražinti gamybą į savo šalis jau netolimoje ateityje.

Prof. A. Bargelio  teigimu, daugelis pranešėjų pabrėžė, kad gamybos plėtra šalyje yra susijusi su papildomomis pajamomis, bendrojo vidaus produkto prieaugiu, darbo vietų didėjimu ir kita ekonomine nauda. Tai akivaizdžiai rodo Kinijos ir kitų Pietryčių Azijos šalių patirtis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »