San Diege pristatyta KTU sukurta gamybos technologija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Lapkričio pradžioje San Diege (Kalifornija, JAV) vyko tarptautinė konferencija „Gamybos inžinerijos technologijos ir jų plėtra gamybai augti (METMG 2012)“. Šioje konferencijoje mokslinį pranešimą skaitė ir KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Gamybos technologijos katedros prof. habil. dr. Algirdas Bargelis. Pranešimo tema – „Bendravimu grįsta struktūrograma informaciniams veiklos darbiniams srautams kurti ir valdyti taikant internetines technologijas“.

Pristatyta struktūrograma

Savo pranešime profesorius Algirdas Bargelis pristatė struktūrogramą, kuri buvo sukurta remiantis ilgalaike pranešimo autoriaus ir bendraautorių patirtimi – kuriant, bandant ir diegiant gamybos inžinerijoje informacinius darbinius srautus, kurių branduolį sudaro integruotas naujo inovatyvaus gaminio ir jo gamybos technologijos modeliavimas virtualioje aplinkoje naudojant internetines technologijas. Modeliavimo procese bendradarbiauja ir savo žinias bei patirtį perteikia įvairių sričių specialistai.

Struktūrograma skirta ankstyvajai gaminio ir jo gamybos technologijos stadijai. Intelektualių loginių modelių, aibių ir tikimybių teorijos bei informacinių technologijų įrangos panaudojimas pagreitina įvairių darbinių srautų kūrimą ir palengvina informacijos apykaitą tarp gamybos organizacijos vidaus ir išorės vartotojų. Tuo būdu taupomas darbo laikas ir medžiaginiai ištekliai.

Dėmesys gamybos plėtrai

Konferencijos metu užmegzti nauji kontaktai su Pietų Korėjos, Honkongo ir JAV gamybos technologijų srities mokslininkais, surinkta naujausia informacija apie pasiekimus bei dabar atliekamus darbus gamybos mokslo ir technologijų srityje.

METMG 2012 konferencijoje buvo pateikta per 300 pranešimų, joje gausiai dalyvavo mokslininkai iš HonKongo, Taivano, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos ir Filipinų (apie 70 proc. dalyvių), taip pat iš JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu vyko intensyvios diskusijos apie gamybos technologijų plėtrą, ateities gamybos technologijas, o turtingų Vakarų šalių mokslininkai dalijosi savo idėjomis, kaip gražinti gamybą į savo šalis jau netolimoje ateityje.

Prof. A. Bargelio  teigimu, daugelis pranešėjų pabrėžė, kad gamybos plėtra šalyje yra susijusi su papildomomis pajamomis, bendrojo vidaus produkto prieaugiu, darbo vietų didėjimu ir kita ekonomine nauda. Tai akivaizdžiai rodo Kinijos ir kitų Pietryčių Azijos šalių patirtis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU – dirbtinio intelekto ekspertas iš Londono imperinio koledžo

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vieši Londono imperinio koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Björn W. Schuller. Viešnagė truks spalio 24-28 dienomis. skaityti »

Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį. skaityti »

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai

Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru Slaugos srityje. skaityti »

KTU mokslininkai: panaudotas padangas galima paversti degalais

Pasak ekspertų, iš vienos automobilio padangos, ją perdirbus, galima gauti iki 800 gramų benzino sudėtį atitinkančio produkto. skaityti »

Pasirašytas susitarimas dėl Šiaulių apskrities STEAM centro

Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Šiaulių apskrityje. skaityti »

SMK pristato naują iniciatyvą „Galiu viską“

SMK direktorė Gabija Skučaitė savo motyvuojančiame pranešime pristatė naują SMK iniciatyvą „Galiu viską“. skaityti »

KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation). skaityti »

Užsienio universitetai parodoje Vilniuje

Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2016“ spalio 24 d. Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20). skaityti »

KTU mokslininkų sukurtas produktas padės kelininkams pasiruošti žiemai laiku

Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“. skaityti »

Anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai rinksis į kasmetinę asamblėją ir konferenciją

Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra kartu su socialiniu partneriu Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija kviečia anglų kalbos mokymo specialistus, dirbančius įvairiose ugdymo įstaigose, į 18-ąją asamblėją ir konferenciją. skaityti »