San Diege pristatyta KTU sukurta gamybos technologija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Lapkričio pradžioje San Diege (Kalifornija, JAV) vyko tarptautinė konferencija „Gamybos inžinerijos technologijos ir jų plėtra gamybai augti (METMG 2012)“. Šioje konferencijoje mokslinį pranešimą skaitė ir KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Gamybos technologijos katedros prof. habil. dr. Algirdas Bargelis. Pranešimo tema – „Bendravimu grįsta struktūrograma informaciniams veiklos darbiniams srautams kurti ir valdyti taikant internetines technologijas“.

Pristatyta struktūrograma

Savo pranešime profesorius Algirdas Bargelis pristatė struktūrogramą, kuri buvo sukurta remiantis ilgalaike pranešimo autoriaus ir bendraautorių patirtimi – kuriant, bandant ir diegiant gamybos inžinerijoje informacinius darbinius srautus, kurių branduolį sudaro integruotas naujo inovatyvaus gaminio ir jo gamybos technologijos modeliavimas virtualioje aplinkoje naudojant internetines technologijas. Modeliavimo procese bendradarbiauja ir savo žinias bei patirtį perteikia įvairių sričių specialistai.

Struktūrograma skirta ankstyvajai gaminio ir jo gamybos technologijos stadijai. Intelektualių loginių modelių, aibių ir tikimybių teorijos bei informacinių technologijų įrangos panaudojimas pagreitina įvairių darbinių srautų kūrimą ir palengvina informacijos apykaitą tarp gamybos organizacijos vidaus ir išorės vartotojų. Tuo būdu taupomas darbo laikas ir medžiaginiai ištekliai.

Dėmesys gamybos plėtrai

Konferencijos metu užmegzti nauji kontaktai su Pietų Korėjos, Honkongo ir JAV gamybos technologijų srities mokslininkais, surinkta naujausia informacija apie pasiekimus bei dabar atliekamus darbus gamybos mokslo ir technologijų srityje.

METMG 2012 konferencijoje buvo pateikta per 300 pranešimų, joje gausiai dalyvavo mokslininkai iš HonKongo, Taivano, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos ir Filipinų (apie 70 proc. dalyvių), taip pat iš JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu vyko intensyvios diskusijos apie gamybos technologijų plėtrą, ateities gamybos technologijas, o turtingų Vakarų šalių mokslininkai dalijosi savo idėjomis, kaip gražinti gamybą į savo šalis jau netolimoje ateityje.

Prof. A. Bargelio  teigimu, daugelis pranešėjų pabrėžė, kad gamybos plėtra šalyje yra susijusi su papildomomis pajamomis, bendrojo vidaus produkto prieaugiu, darbo vietų didėjimu ir kita ekonomine nauda. Tai akivaizdžiai rodo Kinijos ir kitų Pietryčių Azijos šalių patirtis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »