San Diege pristatyta KTU sukurta gamybos technologija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Lapkričio pradžioje San Diege (Kalifornija, JAV) vyko tarptautinė konferencija „Gamybos inžinerijos technologijos ir jų plėtra gamybai augti (METMG 2012)“. Šioje konferencijoje mokslinį pranešimą skaitė ir KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Gamybos technologijos katedros prof. habil. dr. Algirdas Bargelis. Pranešimo tema – „Bendravimu grįsta struktūrograma informaciniams veiklos darbiniams srautams kurti ir valdyti taikant internetines technologijas“.

Pristatyta struktūrograma

Savo pranešime profesorius Algirdas Bargelis pristatė struktūrogramą, kuri buvo sukurta remiantis ilgalaike pranešimo autoriaus ir bendraautorių patirtimi – kuriant, bandant ir diegiant gamybos inžinerijoje informacinius darbinius srautus, kurių branduolį sudaro integruotas naujo inovatyvaus gaminio ir jo gamybos technologijos modeliavimas virtualioje aplinkoje naudojant internetines technologijas. Modeliavimo procese bendradarbiauja ir savo žinias bei patirtį perteikia įvairių sričių specialistai.

Struktūrograma skirta ankstyvajai gaminio ir jo gamybos technologijos stadijai. Intelektualių loginių modelių, aibių ir tikimybių teorijos bei informacinių technologijų įrangos panaudojimas pagreitina įvairių darbinių srautų kūrimą ir palengvina informacijos apykaitą tarp gamybos organizacijos vidaus ir išorės vartotojų. Tuo būdu taupomas darbo laikas ir medžiaginiai ištekliai.

Dėmesys gamybos plėtrai

Konferencijos metu užmegzti nauji kontaktai su Pietų Korėjos, Honkongo ir JAV gamybos technologijų srities mokslininkais, surinkta naujausia informacija apie pasiekimus bei dabar atliekamus darbus gamybos mokslo ir technologijų srityje.

METMG 2012 konferencijoje buvo pateikta per 300 pranešimų, joje gausiai dalyvavo mokslininkai iš HonKongo, Taivano, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos ir Filipinų (apie 70 proc. dalyvių), taip pat iš JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu vyko intensyvios diskusijos apie gamybos technologijų plėtrą, ateities gamybos technologijas, o turtingų Vakarų šalių mokslininkai dalijosi savo idėjomis, kaip gražinti gamybą į savo šalis jau netolimoje ateityje.

Prof. A. Bargelio  teigimu, daugelis pranešėjų pabrėžė, kad gamybos plėtra šalyje yra susijusi su papildomomis pajamomis, bendrojo vidaus produkto prieaugiu, darbo vietų didėjimu ir kita ekonomine nauda. Tai akivaizdžiai rodo Kinijos ir kitų Pietryčių Azijos šalių patirtis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »