San Diege pristatyta KTU sukurta gamybos technologija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Lapkričio pradžioje San Diege (Kalifornija, JAV) vyko tarptautinė konferencija „Gamybos inžinerijos technologijos ir jų plėtra gamybai augti (METMG 2012)“. Šioje konferencijoje mokslinį pranešimą skaitė ir KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto Gamybos technologijos katedros prof. habil. dr. Algirdas Bargelis. Pranešimo tema – „Bendravimu grįsta struktūrograma informaciniams veiklos darbiniams srautams kurti ir valdyti taikant internetines technologijas“.

Pristatyta struktūrograma

Savo pranešime profesorius Algirdas Bargelis pristatė struktūrogramą, kuri buvo sukurta remiantis ilgalaike pranešimo autoriaus ir bendraautorių patirtimi – kuriant, bandant ir diegiant gamybos inžinerijoje informacinius darbinius srautus, kurių branduolį sudaro integruotas naujo inovatyvaus gaminio ir jo gamybos technologijos modeliavimas virtualioje aplinkoje naudojant internetines technologijas. Modeliavimo procese bendradarbiauja ir savo žinias bei patirtį perteikia įvairių sričių specialistai.

Struktūrograma skirta ankstyvajai gaminio ir jo gamybos technologijos stadijai. Intelektualių loginių modelių, aibių ir tikimybių teorijos bei informacinių technologijų įrangos panaudojimas pagreitina įvairių darbinių srautų kūrimą ir palengvina informacijos apykaitą tarp gamybos organizacijos vidaus ir išorės vartotojų. Tuo būdu taupomas darbo laikas ir medžiaginiai ištekliai.

Dėmesys gamybos plėtrai

Konferencijos metu užmegzti nauji kontaktai su Pietų Korėjos, Honkongo ir JAV gamybos technologijų srities mokslininkais, surinkta naujausia informacija apie pasiekimus bei dabar atliekamus darbus gamybos mokslo ir technologijų srityje.

METMG 2012 konferencijoje buvo pateikta per 300 pranešimų, joje gausiai dalyvavo mokslininkai iš HonKongo, Taivano, Pietų Korėjos, Japonijos, Kinijos, Malaizijos ir Filipinų (apie 70 proc. dalyvių), taip pat iš JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Turkijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu vyko intensyvios diskusijos apie gamybos technologijų plėtrą, ateities gamybos technologijas, o turtingų Vakarų šalių mokslininkai dalijosi savo idėjomis, kaip gražinti gamybą į savo šalis jau netolimoje ateityje.

Prof. A. Bargelio  teigimu, daugelis pranešėjų pabrėžė, kad gamybos plėtra šalyje yra susijusi su papildomomis pajamomis, bendrojo vidaus produkto prieaugiu, darbo vietų didėjimu ir kita ekonomine nauda. Tai akivaizdžiai rodo Kinijos ir kitų Pietryčių Azijos šalių patirtis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »