Šiais metais bus pradėti vykdyti dar 85 mokslininkų grupių projektai

Publikuota: 2012 m. vasario 28 d. antradienis

Baigėsi mokslininkų grupių projektų III konkursas. Kas ketvirta konkursui pateikta paraiška pripažinta finansuotina, daugiau nei penktadalį  finansuojamų paraiškų pateikė jaunieji mokslininkai. III konkursą laimėjusiems projektams 2012 metais bus skirta apie 7 mln. litų.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, konkursai moksliniams tyrimams finansuoti yra didžiausi tarp mokslininkų grupių projektų: juose konkuruoja ne mažiau kaip keturios paraiškos į vieną vietą: III konkursui iš viso pateikta 350 paraiškų, finansuoti patvirtintos 85, II konkursui atitinkamai  513 ir 122, I konkursui – 575 ir 149.

Iš III konkursui pateiktų paraiškų 320 atitiko administracinio vertinimo reikalavimus. Iš jų ekspertai finansuotinomis pripažino  25 humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, paraiškas  53 fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių paraiškas  ir 7 bendrų projektų su Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkaisparaiškas.

Devyniolikai III konkurse laimėjusių projektų vadovauja jaunieji mokslininkai: 8 iš jų – humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, 11 – fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių.

„Jaunųjų mokslininkų sėkmės rodiklis yra aukštesnis, lyginant su bendruoju konkurso, o tai rodo, kad intensyviai dirbantys jaunieji mokslininkai geba konkuruoti natūraliai. Jauniesiems mokslininkams konkuruoti su kitais palanku ir dėl to, kad apie projekto vadovo mokslinį lygį sprendžiama tik iš pastarųjų penkerių metų rezultatų“, – teigia prof. E. Butkus.

Paraiškos vertintos taikant tarptautinius ekpertinio darbo principus: kiekvieną projektą vertino trys ekspertai individualiai, o vėliau pavienius vertinimus aptarė ir apibendrino ekspertų grupė. Šiemet projektus vertino ir nemažai išeivijos lietuvių mokslininkų.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Dalyvaudama Įgyvenant Lietuvos mokslo politiką, Taryba nuo 2009 m. vykdo programinį konkursinį mokslo finansavimą bei mokslinės veiklos vertinimą, ekspertinę veiklą, organizuoja atstovavimą Lietuvos interesams mokslo ir eksperimentinės plėtros klausimais Europos Sąjungos šalių narių darbo grupėse bei tarptautinėse organizacijose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »