Šiais metais bus pradėti vykdyti dar 85 mokslininkų grupių projektai

Publikuota: 2012 m. vasario 28 d. antradienis

Baigėsi mokslininkų grupių projektų III konkursas. Kas ketvirta konkursui pateikta paraiška pripažinta finansuotina, daugiau nei penktadalį  finansuojamų paraiškų pateikė jaunieji mokslininkai. III konkursą laimėjusiems projektams 2012 metais bus skirta apie 7 mln. litų.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, konkursai moksliniams tyrimams finansuoti yra didžiausi tarp mokslininkų grupių projektų: juose konkuruoja ne mažiau kaip keturios paraiškos į vieną vietą: III konkursui iš viso pateikta 350 paraiškų, finansuoti patvirtintos 85, II konkursui atitinkamai  513 ir 122, I konkursui – 575 ir 149.

Iš III konkursui pateiktų paraiškų 320 atitiko administracinio vertinimo reikalavimus. Iš jų ekspertai finansuotinomis pripažino  25 humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, paraiškas  53 fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių paraiškas  ir 7 bendrų projektų su Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkaisparaiškas.

Devyniolikai III konkurse laimėjusių projektų vadovauja jaunieji mokslininkai: 8 iš jų – humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, 11 – fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių.

„Jaunųjų mokslininkų sėkmės rodiklis yra aukštesnis, lyginant su bendruoju konkurso, o tai rodo, kad intensyviai dirbantys jaunieji mokslininkai geba konkuruoti natūraliai. Jauniesiems mokslininkams konkuruoti su kitais palanku ir dėl to, kad apie projekto vadovo mokslinį lygį sprendžiama tik iš pastarųjų penkerių metų rezultatų“, – teigia prof. E. Butkus.

Paraiškos vertintos taikant tarptautinius ekpertinio darbo principus: kiekvieną projektą vertino trys ekspertai individualiai, o vėliau pavienius vertinimus aptarė ir apibendrino ekspertų grupė. Šiemet projektus vertino ir nemažai išeivijos lietuvių mokslininkų.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Dalyvaudama Įgyvenant Lietuvos mokslo politiką, Taryba nuo 2009 m. vykdo programinį konkursinį mokslo finansavimą bei mokslinės veiklos vertinimą, ekspertinę veiklą, organizuoja atstovavimą Lietuvos interesams mokslo ir eksperimentinės plėtros klausimais Europos Sąjungos šalių narių darbo grupėse bei tarptautinėse organizacijose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »