Šiais metais bus pradėti vykdyti dar 85 mokslininkų grupių projektai

Publikuota: 2012 m. vasario 28 d. antradienis

Baigėsi mokslininkų grupių projektų III konkursas. Kas ketvirta konkursui pateikta paraiška pripažinta finansuotina, daugiau nei penktadalį  finansuojamų paraiškų pateikė jaunieji mokslininkai. III konkursą laimėjusiems projektams 2012 metais bus skirta apie 7 mln. litų.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, konkursai moksliniams tyrimams finansuoti yra didžiausi tarp mokslininkų grupių projektų: juose konkuruoja ne mažiau kaip keturios paraiškos į vieną vietą: III konkursui iš viso pateikta 350 paraiškų, finansuoti patvirtintos 85, II konkursui atitinkamai  513 ir 122, I konkursui – 575 ir 149.

Iš III konkursui pateiktų paraiškų 320 atitiko administracinio vertinimo reikalavimus. Iš jų ekspertai finansuotinomis pripažino  25 humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, paraiškas  53 fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių paraiškas  ir 7 bendrų projektų su Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkaisparaiškas.

Devyniolikai III konkurse laimėjusių projektų vadovauja jaunieji mokslininkai: 8 iš jų – humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, 11 – fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių.

„Jaunųjų mokslininkų sėkmės rodiklis yra aukštesnis, lyginant su bendruoju konkurso, o tai rodo, kad intensyviai dirbantys jaunieji mokslininkai geba konkuruoti natūraliai. Jauniesiems mokslininkams konkuruoti su kitais palanku ir dėl to, kad apie projekto vadovo mokslinį lygį sprendžiama tik iš pastarųjų penkerių metų rezultatų“, – teigia prof. E. Butkus.

Paraiškos vertintos taikant tarptautinius ekpertinio darbo principus: kiekvieną projektą vertino trys ekspertai individualiai, o vėliau pavienius vertinimus aptarė ir apibendrino ekspertų grupė. Šiemet projektus vertino ir nemažai išeivijos lietuvių mokslininkų.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Dalyvaudama Įgyvenant Lietuvos mokslo politiką, Taryba nuo 2009 m. vykdo programinį konkursinį mokslo finansavimą bei mokslinės veiklos vertinimą, ekspertinę veiklą, organizuoja atstovavimą Lietuvos interesams mokslo ir eksperimentinės plėtros klausimais Europos Sąjungos šalių narių darbo grupėse bei tarptautinėse organizacijose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »