„Sicor Biotech“ / TEVA investuos 78 mln. litų į naujos biofarmacinių preparatų gamyklos statybas

Publikuota: 2012 m. kovo 29 d. ketvirtadienis

Šalies biofarmacijos lyderė „Sicor Biotech“ / TEVA netrukus pradės naujos multifunkcės vaistinių preparatų gamyklos statybas Vilniuje. Planuojama, kad gamykla bus užbaigta vos per 1,5 metų iki 2013 m. pabaigos. Šiam projektui įgyvendinti pritraukta beveik 78 mln. litų užsienio investicijų. Gamyklai pradėjus veikti „Sicor Biotech“ / TEVA pajėgumai išaugs 1,5–2 kartus, o gaminamų biofarmacinių preparatų eksporto apimtys viršys 95 proc. visos produkcijos.

„Visai neseniai išplėtėme pirmąją mūsų bendrovės gamyklą ir taip du kartus padidinome vaistinių preparatų gamybą. Tačiau tiek vidaus, tiek užsienio rinkose biofarmacinių preparatų, ypač skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, paklausa nuolat auga ir itin dideliais tempais. Atsižvelgdami į tai pradedame naują bendrovės plėtros etapą“, sako „Sicor Biotech“ / TEVA Baltics generalinis direktorius prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Pasak jo, gamybos plėtra leis pasiekti ir įsitvirtinti tokiose didelėse rinkose kaip JAV, Japonija, Kanada, kur netrukus bus pradėta prekiauti ir Lietuvoje sukurtais bei pagamintais bendrovės biotechnologiniais preparatais. Bendrovės gaminami vaistai jau įregistruoti Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Brazilijoje. Planuojama, kad šiais metais „Sicor Biotech“ / TEVA eksporto apimtys sudarys apie 90 proc. visos produkcijos, o atidarius naują gamyklą – viršys 95 procentus.

Prof. V. A. Bumelio teigimu, grupės TEVA lėšomis finansuojamos gamyklos statybos taip pat rodo, kad Lietuvos pasirinktas siekis būti Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų technologijų centru yra ambicingas, bet realus. „Lietuvos orientacija į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką pasiteisina. Gerėjanti investicijų aplinka, didelis šalies mokslininkų ir biotechnologijų specialistų potencialas padeda sparčiau pritraukti ir efektyviau įsisavinti užsienio investicijas, kurios netrunka atsipirkti per sumokamą pelno ir kitus mokesčius valstybei“, – sakė prof. V. A. Bumelis.

Naujoje „Sicor Biotech“ / TEVA gamykloje bus įkurtos 49 naujos darbo vietos. Naujoji gamykla bus statoma šalia pirmosios „Sicor Biotech“ / TEVA gamyklos Vilniuje, Molėtų plente. Ji bus tokio pat dydžio kaip ir dabar veikianti – daugiau kaip 3 tūkst. kv. metrų. Šiuo metu vyksta gamyklos projektavimo ir parengiamieji darbai, o statybos prasidės šių metų vasaros pradžioje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »