„Sicor Biotech“ / TEVA investuos 78 mln. litų į naujos biofarmacinių preparatų gamyklos statybas

Publikuota: 2012 m. kovo 29 d. ketvirtadienis

Šalies biofarmacijos lyderė „Sicor Biotech“ / TEVA netrukus pradės naujos multifunkcės vaistinių preparatų gamyklos statybas Vilniuje. Planuojama, kad gamykla bus užbaigta vos per 1,5 metų iki 2013 m. pabaigos. Šiam projektui įgyvendinti pritraukta beveik 78 mln. litų užsienio investicijų. Gamyklai pradėjus veikti „Sicor Biotech“ / TEVA pajėgumai išaugs 1,5–2 kartus, o gaminamų biofarmacinių preparatų eksporto apimtys viršys 95 proc. visos produkcijos.

„Visai neseniai išplėtėme pirmąją mūsų bendrovės gamyklą ir taip du kartus padidinome vaistinių preparatų gamybą. Tačiau tiek vidaus, tiek užsienio rinkose biofarmacinių preparatų, ypač skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, paklausa nuolat auga ir itin dideliais tempais. Atsižvelgdami į tai pradedame naują bendrovės plėtros etapą“, sako „Sicor Biotech“ / TEVA Baltics generalinis direktorius prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Pasak jo, gamybos plėtra leis pasiekti ir įsitvirtinti tokiose didelėse rinkose kaip JAV, Japonija, Kanada, kur netrukus bus pradėta prekiauti ir Lietuvoje sukurtais bei pagamintais bendrovės biotechnologiniais preparatais. Bendrovės gaminami vaistai jau įregistruoti Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Brazilijoje. Planuojama, kad šiais metais „Sicor Biotech“ / TEVA eksporto apimtys sudarys apie 90 proc. visos produkcijos, o atidarius naują gamyklą – viršys 95 procentus.

Prof. V. A. Bumelio teigimu, grupės TEVA lėšomis finansuojamos gamyklos statybos taip pat rodo, kad Lietuvos pasirinktas siekis būti Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų technologijų centru yra ambicingas, bet realus. „Lietuvos orientacija į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką pasiteisina. Gerėjanti investicijų aplinka, didelis šalies mokslininkų ir biotechnologijų specialistų potencialas padeda sparčiau pritraukti ir efektyviau įsisavinti užsienio investicijas, kurios netrunka atsipirkti per sumokamą pelno ir kitus mokesčius valstybei“, – sakė prof. V. A. Bumelis.

Naujoje „Sicor Biotech“ / TEVA gamykloje bus įkurtos 49 naujos darbo vietos. Naujoji gamykla bus statoma šalia pirmosios „Sicor Biotech“ / TEVA gamyklos Vilniuje, Molėtų plente. Ji bus tokio pat dydžio kaip ir dabar veikianti – daugiau kaip 3 tūkst. kv. metrų. Šiuo metu vyksta gamyklos projektavimo ir parengiamieji darbai, o statybos prasidės šių metų vasaros pradžioje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »