„Sicor Biotech“ / TEVA investuos 78 mln. litų į naujos biofarmacinių preparatų gamyklos statybas

Publikuota: 2012 m. kovo 29 d. ketvirtadienis

Šalies biofarmacijos lyderė „Sicor Biotech“ / TEVA netrukus pradės naujos multifunkcės vaistinių preparatų gamyklos statybas Vilniuje. Planuojama, kad gamykla bus užbaigta vos per 1,5 metų iki 2013 m. pabaigos. Šiam projektui įgyvendinti pritraukta beveik 78 mln. litų užsienio investicijų. Gamyklai pradėjus veikti „Sicor Biotech“ / TEVA pajėgumai išaugs 1,5–2 kartus, o gaminamų biofarmacinių preparatų eksporto apimtys viršys 95 proc. visos produkcijos.

„Visai neseniai išplėtėme pirmąją mūsų bendrovės gamyklą ir taip du kartus padidinome vaistinių preparatų gamybą. Tačiau tiek vidaus, tiek užsienio rinkose biofarmacinių preparatų, ypač skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, paklausa nuolat auga ir itin dideliais tempais. Atsižvelgdami į tai pradedame naują bendrovės plėtros etapą“, sako „Sicor Biotech“ / TEVA Baltics generalinis direktorius prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Pasak jo, gamybos plėtra leis pasiekti ir įsitvirtinti tokiose didelėse rinkose kaip JAV, Japonija, Kanada, kur netrukus bus pradėta prekiauti ir Lietuvoje sukurtais bei pagamintais bendrovės biotechnologiniais preparatais. Bendrovės gaminami vaistai jau įregistruoti Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Brazilijoje. Planuojama, kad šiais metais „Sicor Biotech“ / TEVA eksporto apimtys sudarys apie 90 proc. visos produkcijos, o atidarius naują gamyklą – viršys 95 procentus.

Prof. V. A. Bumelio teigimu, grupės TEVA lėšomis finansuojamos gamyklos statybos taip pat rodo, kad Lietuvos pasirinktas siekis būti Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų technologijų centru yra ambicingas, bet realus. „Lietuvos orientacija į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką pasiteisina. Gerėjanti investicijų aplinka, didelis šalies mokslininkų ir biotechnologijų specialistų potencialas padeda sparčiau pritraukti ir efektyviau įsisavinti užsienio investicijas, kurios netrunka atsipirkti per sumokamą pelno ir kitus mokesčius valstybei“, – sakė prof. V. A. Bumelis.

Naujoje „Sicor Biotech“ / TEVA gamykloje bus įkurtos 49 naujos darbo vietos. Naujoji gamykla bus statoma šalia pirmosios „Sicor Biotech“ / TEVA gamyklos Vilniuje, Molėtų plente. Ji bus tokio pat dydžio kaip ir dabar veikianti – daugiau kaip 3 tūkst. kv. metrų. Šiuo metu vyksta gamyklos projektavimo ir parengiamieji darbai, o statybos prasidės šių metų vasaros pradžioje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »