Silicio slėnis atveria duris KTU studentams

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 21 d. trečiadienis

Į Kauną ką tik grįžo nuo birželio Kalifornijoje, prestižiniame Stanfordo universitete, intensyviai darbavęsi Kauno technologinio universiteto (KTU) dėstytojai. Kartu su pasaulinio lygio profesoriais ir sėkmingais Silicio slėnio verslininkais jie kūrė inovatyvią verslumo ugdymo programą, kuri KTU studentams atvers naujas profesines galimybes.

„Nors giriamės, kad Lietuvoje palyginti su ES vidurkiu aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių skaičius yra labai didelis, o jaunimas ypač noriai renkasi universitetines studijas, esmine problema lieka tai, kad nedaugelis iš tų žmonių panaudoja savo gebėjimus ir tampa produktyviais darbo vietų kūrėjais“, – teigia KTU Socialinių mokslų fakulteto dekanė, profesorė Monika Petraitė. „Idėja ugdyti studentų verslumą nebūtinai reiškia, kad jie taps verslo steigėjais, svarbu, kad žmogus pats aktyviai imtųsi kurti savo karjerą, suderintų savo studijas su svajonėmis ir kryptingai vystytų savo tikslus remdamasis verslumo idėjomis." 

Verslumo ugdymo kursas, kuris KTU studentams bus pasiūlytas jau šių metų rudenį, sujungs iš Silicio slėnio ir Stanfordo universiteto parsivežtą patirtį, pažangiausius dėstymo metodus ir netradicinį paskaitų formatą. Paskaitose bus skatinamas patirtinis mokymasis – studentai įgūdžius ir žinias ugdys atlikdami daug praktinių užduočių ir dirbdami komandoje. 

Kurso metu studentai taip pat galės dalyvauti Silicio slėnio inovacijų konkurse (Silicon Valley Innovation Challenge). Komandose sukurtos verslo idėjos bus pristatytos Silicio slėnio profesionalams, o tai reiškia, ir visai tarptautinei bendruomenei. 

„Kuriame nuolatinį ryšį su Silicio slėniu, norime jungtis ir būti ten, kur yra pažangiausi bei stipriausi", – KTU siekius nubrėžia M. Petraitė.

Idėjos ir vertinga patirtis iš JAV į Kauną atkeliaus ir tiesiogiai – kai kurie profesionalai, dirbantys garsiuose pasaulio universitetuose ar kuriantys verslus Silicio slėnyje, patys atvyks skaityti paskaitų KTU studentams. Verslumo idėjomis dalinsis JAV inovacijų guru vadinamas Rinkos galimybių centro valdymo grupės narys (US Market Access Centre) Chrisas Burry, Berklio universiteto inžinerinio verslumo vystymo programos vadovas Kenas Singeris, kūrybiškumo ugdymo patirtį perduos Kelno medijų meno akademijos 3D animacijos profesorius Žilvinas Lilas. 

Kviestiniai dėstytojai supažindins ir su naujausiomis tendencijomis, vyraujančiose pasaulinėje rinkoje, kuri dabar, anot M. Petraitės, orientuojasi į XXI amžiaus visuomenę, susijusią socialiniais tinklais, aktyviai bendradarbiaujančią, įsitraukiančią į bendrakūrą, kai vartotojas tampa ir turinio kūrėju, ir vartotoju. 

Žiniasklaidoje vis pasigirstant istorijoms apie jaunų verslininkų iš Lietuvos sėkmę Silicio slėnyje tampa akivaizdu, kad šiuolaikiniam verslui kurti nebeužtenka ekonomikos žinių. KTU verslumo ugdymo kurse žadama suteikti žinių, padėsiančią vystyti pirmiausia save – kaip profesionalą, kuriantį idėją, kuri gali sukurti darbo vietą sau ir kitiems. 

„Studentas bus ugdomas kaip veikli asmenybė, gebanti generuoti idėjas, jas perduoti kitiems, suburti komandą, kartu su ja tas idėjas pristatyti potencialiems klientams bei finansuotojams. Tai yra novatoriškas žmogus, XXI amžiaus pilietis su visais tam reikalingais įgūdžiais. Be abejo, studentas taip pat supras, kaip jo profesija gali tapti pajamų šaltiniu", – teigia viena iš verslumo ugdymo programos rengėjų prof. M. Petraitė.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »