Skelbiamos 28 mokyklos, kuriose prasidės skaitmeniniai pokyčiai

Publikuota: 2014 m. birželio 30 d. pirmadienis

Iš 220 atrankoje dalyvavusių Lietuvos mokyklų buvo atrinktos 28–ios, kurių mokytojai turės galimybę penkis mėnesius nemokamai tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius – išmoks kurti animaciją, įdomias prezentacijas, tinklaraščius, prasmingai panaudoti socialinius tinklus pamokose. Mokymus ves kūrybingi programos „Renkuosi mokyti“ lektoriai, o jų pabaigoje labiausiai motyvuota mokykla, kuri pasiūlys geriausią idėją, kaip prasmingai panaudoti naujas technologijas mokymo procese, bus apdovanota „Samsung“ technologijomis už 10 000 eurų.

112 mokytojų ir mokyklų direktorių iš visos Lietuvos vėl pasijus mokiniais – kad išmoktų taikyti skaitmenines technologijas pamokose ir taptų kūrybingais, įkvepiančiais ir mokinius motyvuojančiais mokytojais. Ką tik baigėsi atranka į nemokamus skaitmeninius mokymus pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“, kurios metu iš 220–ies paraiškas pateikusių mokyklų buvo atrinktos 28–ios labiausiai motyvuotos mokytojų komandos, sudarytos iš trijų mokytojų ir mokyklos direktoriaus – taigi iš viso 112 mokytojų ir mokyklų vadovų.

Atranką sėkmingai praėjo ir bus pakviestos dalyvauti mokymuose 9 mokyklos iš Vilniaus: „Atgajos“ specialioji mokykla, A. Puškino mokykla, Fabijoniškių vid. mokykla, Gabijos gimnazija, M. Mažvydo progimnazija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio mokykla, Š. Aleichemo ORT gimnazija, Užupio gimnazija ir V. Kačialovo gimnazija, taip pat 1 mokykla iš Vilniaus rajono – Marijampolio M. Lukšienės gimnazija.

Mokymuose dalyvaus ir 5 mokyklos iš Kauno – „Atžalyno“ vid. mokykla, mokykla–darželis „Šviesa“, „Santaros“ gimnazija, autizmo sindromą turinčius vaikus ugdantis Kauno vaikų abilitacijos centras ir Veršvų vid. mokykla bei 1 mokykla iš Kauno rajono – Garliavos Jonučių vid. mokykla.

Po sėkmingo pasirodymo atrankoje mokymuose taip pat dalyvaus Šiaulių „Romuvos“ progimnazija, Panevėžio „Vyturio“ progimnazija ir Panevėžio r. Velžio gimnazija, Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Kėdainių Šviesiosios gimnazija, Švenčionėlių Mindaugo gimnazija, Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinė mokykla, Molėtų progimnazija, Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla, Sedos V. Mačernio gimnazija (Mažeikių r.), Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazija (Šilalės r.) ir Kuršėnų S. Anglickio mokykla.

Registruodamosi mokymams mokyklų komandos teikė paraiškas ir kūrybines užduotis, kurių tikslas buvo pristatyti mokyklos idėją, kaip prasmingai galima taikyti skaitmenines technologijas pamokose. Projekto partneriai programos „Renkuosi mokyti“ mokytojai, praėję didelę atranką ir tokiu alternatyviu būdu patekę įmokyklas, iš 220 mokyklų atrinko 40. Toliau darbą tęsė sudaryta kompetentinga komisija, kuri iš 40 mokyklų atrinko 28, kurios ir bus pakviestos dalyvauti mokymuose.

Kaip sako „Renkuosi mokyti“ koordinatorė Gabrielė Characiejienė, mokyklos buvo vertinamos pagal tokius kriterijus, kaip kūrybinės užduoties originalumas ir tikslingumas, mokyklos vizijos siejimas su skaitmeninės technologijomis, noras įgytomis žiniomis dalytis su visos mokyklos bendruomene, taip pat buvo vertinamas mokyklos turimų IT išteklių tikslingas panaudojimas.

Nemokami skaitmeniniai mokymai prasidės rugpjūčio pabaigoje ir vyks iki pat sausio mėnesio. Tai bus pirmi mokymai Lietuvoje, orientuoti į mokytojų skaitmeninių įgūdžių tobulinimą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »