Spalio 10-11 d. švietimo ir mokslo viceministrė N. Putinaitė dalyvaus ES Konkurencingumo taryboje

Publikuota: 2012 m. spalio 10 d. trečiadienis

Spalio 10–11 d. švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė dalyvaus ES Konkurencingumo tarybos posėdyje mokslo klausimais. Briuselyje susirinkę mokslo politikos strategai diskutuos dėl Europos mokslo ateities.

Bus siekiama sutarimo dėl dalyvavimo Bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ taisyklių. Šiuo metu labiausiai diskutuojama dėl skirtingų šalių mokslininkų, dalyvaujančių jungtiniuose mokslinių tyrimų projektuose, atlyginimų bei kitų paskatų, siekiant kuo didesnio naujų ES šalių mokslininkų įsitraukimo į europinius mokslinių tyrimų projektus.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką mokslininkų, dalyvaujančių 7 Bendrosios programos projektuose, atlyginimai skaičiuojami pagal jų savo šalyje gaunamą atlygį, tad tame pačiame projekte dalyvaujančių mokslininkų darbo užmokestis gali skirtis kelis kartus. Dalies šalių, taip pat ir Lietuvos, nuomone, tokia situacija neskatina mokslininkų įsitraukti į europines mokslinių tyrimų veiklas bei skatina protų nutekėjimą.

„Horizontas 2020“ – tai nuo 2014 m. startuosianti nauja bendra ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kurios finansavimui numatyta skirti 80 mlrd. eurų. Programoje prioritetiniais laikomi šie visiems europiečiams svarbūs uždaviniai: žmonių sveikata, demografiniai pokyčiai ir gerovė, maisto sauga, tvarus žemės ūkis ir miškininkystė, jūrų, jūrininkystės ir vidaus vandenų moksliniai tyrimai, saugi, švari energija, kova su klimato kaita ir kt.

„Horizontas 2020” skatins inovacijas, numatys atitinkančias rinkos poreikius mokslinių tyrimų priemones. Įgyvendinant programą bus orientuojamasi į tai, kad mokslo laimėjimai virstų naujais produktais ir paslaugomis, atsivertų daugiau mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo galimybių. Lietuva siekia, kad įgyvendinant naująją programą dalyvavimo taisyklės būtų lanksčios ir paprastos, o priemonės – aiškiai apibrėžtos ir skaidrios.

Konkurencingumo taryboje bus diskutuojama dėl Europos inovacijų ir technologijų instituto veiklos. Šios ES iniciatyvos tikslas – išlaikyti aukštą Europos inovacijų lygį ir ieškoti naujų esminių problemų, tokių kaip klimato kaita, atsinaujinantieji energijos šaltiniai ar naujos kartos informacinės ir ryšių technologijos, sprendimų.

Konkurencingumo taryba taip pat aptars atviros prieigos prie mokslo žinių ir plačios jų sklaidos kuriant bendrą Europos mokslo erdvę klausimus.

ES Konkurencingumo tarybos mokslinės dalies posėdžiai periodiškai sukviečia šalių narių mokslo politikos strategus aptarti bendrai Europos Sąjungos mokslo erdvei aktualių problemų ir ieškoti jų sprendimų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »