Spalio 10-11 d. švietimo ir mokslo viceministrė N. Putinaitė dalyvaus ES Konkurencingumo taryboje

Publikuota: 2012 m. spalio 10 d. trečiadienis

Spalio 10–11 d. švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė dalyvaus ES Konkurencingumo tarybos posėdyje mokslo klausimais. Briuselyje susirinkę mokslo politikos strategai diskutuos dėl Europos mokslo ateities.

Bus siekiama sutarimo dėl dalyvavimo Bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ taisyklių. Šiuo metu labiausiai diskutuojama dėl skirtingų šalių mokslininkų, dalyvaujančių jungtiniuose mokslinių tyrimų projektuose, atlyginimų bei kitų paskatų, siekiant kuo didesnio naujų ES šalių mokslininkų įsitraukimo į europinius mokslinių tyrimų projektus.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką mokslininkų, dalyvaujančių 7 Bendrosios programos projektuose, atlyginimai skaičiuojami pagal jų savo šalyje gaunamą atlygį, tad tame pačiame projekte dalyvaujančių mokslininkų darbo užmokestis gali skirtis kelis kartus. Dalies šalių, taip pat ir Lietuvos, nuomone, tokia situacija neskatina mokslininkų įsitraukti į europines mokslinių tyrimų veiklas bei skatina protų nutekėjimą.

„Horizontas 2020“ – tai nuo 2014 m. startuosianti nauja bendra ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kurios finansavimui numatyta skirti 80 mlrd. eurų. Programoje prioritetiniais laikomi šie visiems europiečiams svarbūs uždaviniai: žmonių sveikata, demografiniai pokyčiai ir gerovė, maisto sauga, tvarus žemės ūkis ir miškininkystė, jūrų, jūrininkystės ir vidaus vandenų moksliniai tyrimai, saugi, švari energija, kova su klimato kaita ir kt.

„Horizontas 2020” skatins inovacijas, numatys atitinkančias rinkos poreikius mokslinių tyrimų priemones. Įgyvendinant programą bus orientuojamasi į tai, kad mokslo laimėjimai virstų naujais produktais ir paslaugomis, atsivertų daugiau mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo galimybių. Lietuva siekia, kad įgyvendinant naująją programą dalyvavimo taisyklės būtų lanksčios ir paprastos, o priemonės – aiškiai apibrėžtos ir skaidrios.

Konkurencingumo taryboje bus diskutuojama dėl Europos inovacijų ir technologijų instituto veiklos. Šios ES iniciatyvos tikslas – išlaikyti aukštą Europos inovacijų lygį ir ieškoti naujų esminių problemų, tokių kaip klimato kaita, atsinaujinantieji energijos šaltiniai ar naujos kartos informacinės ir ryšių technologijos, sprendimų.

Konkurencingumo taryba taip pat aptars atviros prieigos prie mokslo žinių ir plačios jų sklaidos kuriant bendrą Europos mokslo erdvę klausimus.

ES Konkurencingumo tarybos mokslinės dalies posėdžiai periodiškai sukviečia šalių narių mokslo politikos strategus aptarti bendrai Europos Sąjungos mokslo erdvei aktualių problemų ir ieškoti jų sprendimų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »