Startuoja edukacinė akcija moksleiviams „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“

Publikuota: 2012 m. sausio 26 d. ketvirtadienis

Lietuvoje pradedama įgyvendinti pirmoji visus moksleivius vienijanti ekologinė iniciatyva „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“. Jos metu trys animaciniai personažai – Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas, – simbolizuojantys akcijos propaguojamas ekologines idėjas bei atsakingą gyvenseną, aplankys daugiau nei 200 mūsų šalies mokyklų.

„Vaikai yra žingeidūs ir dar neturi giliai susiformavusių įpročių, kuriuos suaugusiųjų pasaulyje reikėtų keisti, – sako generalinės projekto rėmėjos UAB „ACME Baltija" direktorius Paulius Paršeliūnas. – Todėl ugdydami jų sąmoningumą galime pasiekti ir suaugusius žmonės – juk namuose su jais vaikai dalinasi patirtais įspūdžiais, žiniomis, rodo naujai susiformavusius įgūdžius.“ Jo teigimu, į socialinę atsakomybę reikia žvelgti plačiai: orientuotis ne tik į įmonės dabartinę veiklą, bet ir rūpintis, kokį pavyzdį bei žinias bendrovė gali suteikti augančiai kartai. „ACME Baltija“ jau antrus metus iš eilės prisideda prie moksleivių sąmoningumą skatinančių akcijų: „Į mokyklą – saugiai ir su šypsena”, šiemet – „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“.

Vienos iš projektą palaikančių organizacijų – VšĮ „Ekošviesa“ vadovas Tadas Ruželė pastebi, kad dauguma gyventojų nori kurti darnią ir saugią ateitį savo vaikams, tačiau mažai yra tokių, kurie savo vaikus mokintų elementarios aplinkosaugos. „Viskas turi prasidėti nuo visuomenės, nes niekas kitas už mus nesutvarkys mus supančios aplinkos. Manau, kad labai nedidelė dalis jaunimo šiandien žino, jog panaudotas energiją taupančias lemputes reikia atiduoti perdirbti, nes priešingu atveju jos kelia pavojų gamtai“, – sako T. Ruželė.

Pirmąją savaitę akcijos personažai lankys Alytaus mokyklas. Apsilankymą kiekvienoje apskrityje užbaigs nemokamas renginys, o visą projektą vainikuos baigiamasis projekto koncertas, vyksaintis kovo 31 d. Vilniuje. Į visus akcijos renginius, spektaklius bei pasirodymus kartu keliaus ir Ekofanų draugas – kompozitorius ir atlikėjas Vudis.

Ekofanai savo spektakliuose „Ekofanų pamokos kitaip” teatralizuotai pasakos apie ekologiją ir aplinkosaugą, gamtos bei jos išteklių tausojimą, tinkamą energijos vartojimą, skatins diskutuoti „Ekofanų klube“ ir virtualioje erdvėje – socialiniame tinkle „Facebook“. Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas primins, kaip vaikai kiekvieną dieną mažais žingsneliais gali siekti „žaliųjų tikslų“: rūšiuoti atliekas, tausoti energiją mokyklose ir namuose, naudoti ekologiškus, aplinkai nepavojingus produktus, o ateityje – riboti keliones automobiliu ar lėktuvu.

Moksleivius taip pat pasieks 70 tūkst. vnt. edukacinių knygelių vaikams „Būk žalias kaip Ekofanas“, atspausdintų ant perdirbto popieriaus. Leidinyje suprantamai bei šmaikščiai pateikiama informacija apie energijos tausojimą, atliekų rūšiavimą, aplinkosaugą ir visa, kas susiję su žodžiu „ekologija“. Vaikus džiugins įvairūs mokomieji kryžiažodžiai, komiksai, žaidimai, spalvingi edukaciniai paveiksliukai.

Ekofanų personažai lankysis Druskininkuose, Varėnoje, Alytuje, Šakiuose, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Utenoje, Molėtuose, Anykščiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Radviliškyje, Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Tauragėje, Šilalėje, Palangoje, Gargžduose, Klaipėdoje, Jonavoje, Kėdainiuose, Prienuose, Birštone, Kaune, Trakuose, Vilniuje ir Pabradėje. Vasario 3 d. 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyks pirmasis nemokamas renginys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU Mokytojų dienos proga surengė susimąstyti verčiančią socialinę akciją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas atkreipti dėmesį į mokytojo profesijos svarbą ir minėdamas 80-ąjį jubiliejų, Mokytojų dienos proga surengė fotosesiją „Mokytojo galia“. skaityti »

Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Spalio 2-4 dienomis Kaune vykstapenktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. skaityti »

SMK inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui

Socialinių mokslų kolegija, reaguodama į Lietuvoje vykstančius pokyčius socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos sferoje, žinodama iššūkius, su kuriais tenka susidurti šios sferos darbuotojams, inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui. skaityti »

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureate tapo Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė Kristina Stankutė-Matė. skaityti »

Pagal ES direktyvas: Lietuvos mokslo nauda turi atsispindėti sprendžiant visuomenės problemas

Rudens pradžioje dalyvaujant UNESCO seminare Varšuvoje „Darnaus ir tvaraus vystymosi mokslas Vidurio ir Rytų Europoje“, buvo prieita prie pagrindinės išvados, kad ateities mokslas turi būti kiek įmanoma labiau tarpdisciplininis ir orientuotas pirmiausiai visuomenei aktualioms problemoms spręsti. Lietuva į tai taip pat turės reaguoti. skaityti »

MRU – Baltijos valstybių universitetų doktorantų dirbtuvės

Š. m. spalio 9–10 d. Mykolo Romerio universitete kartu su Talino ir Latvijos universitetais bus rengiamos dirbtuves doktorantams „Academic Writing and Effective Presentation“. Dirbtuvės remiamos Europos Komisijos („7th Framework Programme“). skaityti »

Prestižinio konkurso „iGEM“ dalyviai į Lietuvą parveža aukso apdovanojimą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda, pirmoji iš Baltijos šalių dalyvavusi prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition), pelnė aukso medalius ir buvo įvertinti kaip vieni geriausių savo srityje. skaityti »

KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

KTU ir VU pasiryžę dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo du naujus tarptautinius NORDPLUS programos projektus

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakultetas (LF) plečia bendradarbiavimą su Baltijos ir Šiaurės šalimis. Laimėti du nauji 2 metų trukmės tarptautiniai NORDPLUS programos projektai. skaityti »

Didžiausios Lietuvoje mokslinių tyrimų įstaigos planuose – inovatyvi pramonė

Didžiausios Lietuvoje veikiančios mokslinių tyrimų įstaigos Fizinių ir technologijų mokslų centro (FTMC) pirmajame naujosios Mokslo tarybos posėdyje buvo išrinktas jos pirmininkas. Juo tapo FTMC lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis, kuris nuo šiol vadovaus pagrindiniam šio centro valdymo organui. skaityti »