Studentams – dar viena proga siekti dviejų diplomų

Publikuota: 2014 m. liepos 4 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi Mittelhesseno Aukštosios mokyklos bei Zelona Gora universiteto atstovų delegacijos, nutarta, jog šį rudenį į abu universitetus integruotosioms studijoms išvyks po vieną VGTU studentą.

Mittelhesseno Aukštoji mokykla bei Zelona Gora universitetas, kaip ir VGTU, priklauso Rytų ir centrinės Europos bendradarbiavimo tinklui CUCEE. Tinkle esančios aukštojo mokslo įstaigos stengiasi pagyvinti bendradarbiavimą, sustiprinti ryšius tarp universitetų – pradedant meno kolektyvų veikla ir vystant kitus bendrus projektus.

„Susitikimų VGTU metu nutarta vystyti integruotąsias studijas. Trečio kurso studentai iškeliaus metams į Vokietiją, mokysis, atliks praktiką ir gaus Mittelhesseno aukštosios mokyklos diplomą, o grįžę į Lietuvą, pabaigs universitetą ir gaus mūsų diplomą“, – sakė VGTU Elektronikos fakulteto dekanė prof. habil. dr. Roma Rinkevičienė.

Jos nuomone, tokia bendradarbiavimo forma yra svarbi ne tik Elektronikos fakultetui, bet ir VGTU, jo studentams: „Susitarimas ne tik pateisina tarptautinio universiteto vardą, bet ir leidžia studentams įgyti tarptautinės patirties, baigiant dvi aukštąsias mokyklas vienu metu. Kol kas bendradarbiavimas vyksta tik tarp Elektros inžinerijos ir Elektronikos fakultetų, tačiau ateityje numatoma ieškoti galimybių dar glaudesniems ryšiams. Nutarėme, kad plėsime ir kitus galimus programos Erasmus ryšius tarp universitetų“, – pasakojo Elektronikos fakulteto dekanė.

Mittelhesseno Aukštąją mokyklą VGTU atstovavo prorektorius prof. Akselis Šumanas, CUCEE organizatorius Marius Klytta, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Michaela Zalucki, orkestro vadovas Rene Giessenas, fakulteto atstovas prof. Johanas Ohlertas ir inžinierius Dennis Nikolaisenas.

Iš Zelonos Goros universiteto atvyko prorektorius prof. Andrzej Piečynski, CUCEE koordinatorius prof. Ryčard Rybski ir profesoriai Bogumila Tarasievič ir Bartlomėj Stankowiak.

Kiekvieno universiteto delegacijoje buvo ir po keletą studentų, surengusių koncertus: vokiečių studentai grojo ir dainavo kartu su dvejetu profesorių, o lenkų studentų koncerte dalyvavo prof. Bogumila Tarasievič.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »