Studentams – dar viena proga siekti dviejų diplomų

Publikuota: 2014 m. liepos 4 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi Mittelhesseno Aukštosios mokyklos bei Zelona Gora universiteto atstovų delegacijos, nutarta, jog šį rudenį į abu universitetus integruotosioms studijoms išvyks po vieną VGTU studentą.

Mittelhesseno Aukštoji mokykla bei Zelona Gora universitetas, kaip ir VGTU, priklauso Rytų ir centrinės Europos bendradarbiavimo tinklui CUCEE. Tinkle esančios aukštojo mokslo įstaigos stengiasi pagyvinti bendradarbiavimą, sustiprinti ryšius tarp universitetų – pradedant meno kolektyvų veikla ir vystant kitus bendrus projektus.

„Susitikimų VGTU metu nutarta vystyti integruotąsias studijas. Trečio kurso studentai iškeliaus metams į Vokietiją, mokysis, atliks praktiką ir gaus Mittelhesseno aukštosios mokyklos diplomą, o grįžę į Lietuvą, pabaigs universitetą ir gaus mūsų diplomą“, – sakė VGTU Elektronikos fakulteto dekanė prof. habil. dr. Roma Rinkevičienė.

Jos nuomone, tokia bendradarbiavimo forma yra svarbi ne tik Elektronikos fakultetui, bet ir VGTU, jo studentams: „Susitarimas ne tik pateisina tarptautinio universiteto vardą, bet ir leidžia studentams įgyti tarptautinės patirties, baigiant dvi aukštąsias mokyklas vienu metu. Kol kas bendradarbiavimas vyksta tik tarp Elektros inžinerijos ir Elektronikos fakultetų, tačiau ateityje numatoma ieškoti galimybių dar glaudesniems ryšiams. Nutarėme, kad plėsime ir kitus galimus programos Erasmus ryšius tarp universitetų“, – pasakojo Elektronikos fakulteto dekanė.

Mittelhesseno Aukštąją mokyklą VGTU atstovavo prorektorius prof. Akselis Šumanas, CUCEE organizatorius Marius Klytta, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Michaela Zalucki, orkestro vadovas Rene Giessenas, fakulteto atstovas prof. Johanas Ohlertas ir inžinierius Dennis Nikolaisenas.

Iš Zelonos Goros universiteto atvyko prorektorius prof. Andrzej Piečynski, CUCEE koordinatorius prof. Ryčard Rybski ir profesoriai Bogumila Tarasievič ir Bartlomėj Stankowiak.

Kiekvieno universiteto delegacijoje buvo ir po keletą studentų, surengusių koncertus: vokiečių studentai grojo ir dainavo kartu su dvejetu profesorių, o lenkų studentų koncerte dalyvavo prof. Bogumila Tarasievič.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »