Studentams – dar viena proga siekti dviejų diplomų

Publikuota: 2014 m. liepos 4 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi Mittelhesseno Aukštosios mokyklos bei Zelona Gora universiteto atstovų delegacijos, nutarta, jog šį rudenį į abu universitetus integruotosioms studijoms išvyks po vieną VGTU studentą.

Mittelhesseno Aukštoji mokykla bei Zelona Gora universitetas, kaip ir VGTU, priklauso Rytų ir centrinės Europos bendradarbiavimo tinklui CUCEE. Tinkle esančios aukštojo mokslo įstaigos stengiasi pagyvinti bendradarbiavimą, sustiprinti ryšius tarp universitetų – pradedant meno kolektyvų veikla ir vystant kitus bendrus projektus.

„Susitikimų VGTU metu nutarta vystyti integruotąsias studijas. Trečio kurso studentai iškeliaus metams į Vokietiją, mokysis, atliks praktiką ir gaus Mittelhesseno aukštosios mokyklos diplomą, o grįžę į Lietuvą, pabaigs universitetą ir gaus mūsų diplomą“, – sakė VGTU Elektronikos fakulteto dekanė prof. habil. dr. Roma Rinkevičienė.

Jos nuomone, tokia bendradarbiavimo forma yra svarbi ne tik Elektronikos fakultetui, bet ir VGTU, jo studentams: „Susitarimas ne tik pateisina tarptautinio universiteto vardą, bet ir leidžia studentams įgyti tarptautinės patirties, baigiant dvi aukštąsias mokyklas vienu metu. Kol kas bendradarbiavimas vyksta tik tarp Elektros inžinerijos ir Elektronikos fakultetų, tačiau ateityje numatoma ieškoti galimybių dar glaudesniems ryšiams. Nutarėme, kad plėsime ir kitus galimus programos Erasmus ryšius tarp universitetų“, – pasakojo Elektronikos fakulteto dekanė.

Mittelhesseno Aukštąją mokyklą VGTU atstovavo prorektorius prof. Akselis Šumanas, CUCEE organizatorius Marius Klytta, Užsienio ryšių direkcijos direktorė Michaela Zalucki, orkestro vadovas Rene Giessenas, fakulteto atstovas prof. Johanas Ohlertas ir inžinierius Dennis Nikolaisenas.

Iš Zelonos Goros universiteto atvyko prorektorius prof. Andrzej Piečynski, CUCEE koordinatorius prof. Ryčard Rybski ir profesoriai Bogumila Tarasievič ir Bartlomėj Stankowiak.

Kiekvieno universiteto delegacijoje buvo ir po keletą studentų, surengusių koncertus: vokiečių studentai grojo ir dainavo kartu su dvejetu profesorių, o lenkų studentų koncerte dalyvavo prof. Bogumila Tarasievič.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »