Studentams paskirtos socialinės stipendijos 2013 m. pavasario semestrui

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Praėjusią savaitę vykusiame Valstybinio studijų fondo valdybos posėdyje buvo paskirtos pavasario semestro socialinės stipendijos, jas gaus 9081 aukštosios mokyklos studentas, tai 476 studentais daugiau nei 2012 m. pavasarį. Iš viso bus išmokėta daugiau nei 21 mln. litų.

Fondas sulaukė 12243 elektroninių paraiškų, iš kurių 2682 buvo pripažintos netinkamomis, nes jas pateikę studentai arba neatitiko pasirinkto socialinio kriterijaus, arba laiku nepristatė reikiamų dokumentų ar neatitiko kitų pretendentams keliamų reikalavimų.

Kaip pažymi vyriausioji specialistė Jūratė Marcinkevičienė, socialinės stipendijos paskirtos 7638 studentams, gaunantiems socialinę pašalpą, 605 studentams, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis ir 838 studentams, netekusiems abiejų tėvų arba kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame Socialinių stipendijų aukštųjų mokyklų studentams skyrimo ir administravimo tvarkos apraše nustatytais socialinių stipendijų skyrimo prioritetais ir atsižvelgus į socialinėms stipendijoms numatytą lėšų sumą, socialinės stipendijos skirtos tik akademinių skolų neturintiems studentams.

Socialinės stipendijos už kelis pirmus pavasario semestro mėnesius bus išmokėtos kovo pabaigoje, toliau 390 litų socialinė stipendija bus mokama kas mėnesį iki einamojo mėnesio 27 dienos. Baigiamųjų kursų studentams socialinės stipendijos bus mokamos iki studijų baigimo datos, kitiems – ir per vasaros atostogas.

Apie socialinės stipendijos skyrimą studentai yra informuoti pranešimais, kuriuos perskaityti gali prisijungę prie savo Fondui pateiktos elektroninės paraiškos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »