Studentams paskirtos socialinės stipendijos 2013 m. pavasario semestrui

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Praėjusią savaitę vykusiame Valstybinio studijų fondo valdybos posėdyje buvo paskirtos pavasario semestro socialinės stipendijos, jas gaus 9081 aukštosios mokyklos studentas, tai 476 studentais daugiau nei 2012 m. pavasarį. Iš viso bus išmokėta daugiau nei 21 mln. litų.

Fondas sulaukė 12243 elektroninių paraiškų, iš kurių 2682 buvo pripažintos netinkamomis, nes jas pateikę studentai arba neatitiko pasirinkto socialinio kriterijaus, arba laiku nepristatė reikiamų dokumentų ar neatitiko kitų pretendentams keliamų reikalavimų.

Kaip pažymi vyriausioji specialistė Jūratė Marcinkevičienė, socialinės stipendijos paskirtos 7638 studentams, gaunantiems socialinę pašalpą, 605 studentams, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis ir 838 studentams, netekusiems abiejų tėvų arba kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame Socialinių stipendijų aukštųjų mokyklų studentams skyrimo ir administravimo tvarkos apraše nustatytais socialinių stipendijų skyrimo prioritetais ir atsižvelgus į socialinėms stipendijoms numatytą lėšų sumą, socialinės stipendijos skirtos tik akademinių skolų neturintiems studentams.

Socialinės stipendijos už kelis pirmus pavasario semestro mėnesius bus išmokėtos kovo pabaigoje, toliau 390 litų socialinė stipendija bus mokama kas mėnesį iki einamojo mėnesio 27 dienos. Baigiamųjų kursų studentams socialinės stipendijos bus mokamos iki studijų baigimo datos, kitiems – ir per vasaros atostogas.

Apie socialinės stipendijos skyrimą studentai yra informuoti pranešimais, kuriuos perskaityti gali prisijungę prie savo Fondui pateiktos elektroninės paraiškos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »