Studentų mokslo darbų konkurso „Naujos ekonomikos idėjos“ nugalėtojams – Lietuvos banko apdovanojimai

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Lietuvos bankas paskelbė ir piniginėmis premijomis apdovanojo studentų mokslo darbų konkurso „Naujos ekonomikos idėjos“ nugalėtojus. Šiais metais konkursui 8 mokslinius darbus pateikė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio aukštosiose mokyklose studijuojantys studentai.

„Palyginti su pernykščiu konkursu, kai jis buvo rengiamas pirmąkart, šiais metais galime pasidžiaugti išaugusia konkursui atsiųstų darbų kokybe. Taip pat maloniai nustebino nagrinėjamų temų aktualumas ir naujumas. Visų pirmų trijų vietų laimėtojai – dar tik bakalauro studentai, tačiau sugebėjo pateikti kokybiškus ir apdovanojimų vertus darbus. Tai suteikia optimizmo ateityje sulaukti brandžių ekonomikos tyrimų“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas, profesorius Raimondas Kuodis, įteikęs diplomus konkurso nugalėtojams.

Konkurso darbų vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko tarnautojų, pirmąją vietą šiais metais skyrė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto bakalaurui Jauniui Karmelavičiui už darbą „Pasiūla ar paklausa? Kredito verslui rinkos Lietuvoje ekonometrinis vertinimas“. Antroji vieta atiteko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto bakalaurui Mykolui Šuminui už darbą „Minimalios algos politikos poveikio Lietuvos užimtumui tyrimas“, trečioji – to paties fakulteto bakalaurei Jovitai Latakaitei už darbą „Vidutinės tarpbankinės palūkanų normos VILIBOR – permainų metas?“.

Kiti konkurso dalyviai nagrinėjo fiskalinės politikos ir akcijų rinkos ryšius, akcijų rinkos likvidumo ir laukiamos grąžos sąveiką, pensijų kaupimo sistemas, jų rizikos valdymą bei Lietuvos aktyvumo prognozavimą.

Aukštųjų mokyklų studentų mokslo darbų konkursą „Naujos ekonomikos idėjos“ Lietuvos bankas rengia siekdamas didinti ekonomikos idėjų plėtrą ir skatinti finansinį raštingumą.

Bankininkystės, finansų, pinigų ir makroekonominius tyrimams skatinti Lietuvos bankas yra įsteigęs Vlado Jurgučio premiją, taip pažymėdamas akademiko, profesoriaus, pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio nuopelnus Lietuvos bankininkystei. Ji skiriama kartu su Lietuvos mokslų akademija.

Be to, geriausiai studijuojantiems dviem Lietuvos universitetų dieninio skyriaus bankininkystės ir finansų specialybės studentams Lietuvos bankas skiria Vlado Jurgučio metines stipendijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »