Studentų mokslo darbų konkurso „Naujos ekonomikos idėjos“ nugalėtojams – Lietuvos banko apdovanojimai

Publikuota: 2013 m. birželio 7 d. penktadienis

Lietuvos bankas paskelbė ir piniginėmis premijomis apdovanojo studentų mokslo darbų konkurso „Naujos ekonomikos idėjos“ nugalėtojus. Šiais metais konkursui 8 mokslinius darbus pateikė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio aukštosiose mokyklose studijuojantys studentai.

„Palyginti su pernykščiu konkursu, kai jis buvo rengiamas pirmąkart, šiais metais galime pasidžiaugti išaugusia konkursui atsiųstų darbų kokybe. Taip pat maloniai nustebino nagrinėjamų temų aktualumas ir naujumas. Visų pirmų trijų vietų laimėtojai – dar tik bakalauro studentai, tačiau sugebėjo pateikti kokybiškus ir apdovanojimų vertus darbus. Tai suteikia optimizmo ateityje sulaukti brandžių ekonomikos tyrimų“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas, profesorius Raimondas Kuodis, įteikęs diplomus konkurso nugalėtojams.

Konkurso darbų vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko tarnautojų, pirmąją vietą šiais metais skyrė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto bakalaurui Jauniui Karmelavičiui už darbą „Pasiūla ar paklausa? Kredito verslui rinkos Lietuvoje ekonometrinis vertinimas“. Antroji vieta atiteko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto bakalaurui Mykolui Šuminui už darbą „Minimalios algos politikos poveikio Lietuvos užimtumui tyrimas“, trečioji – to paties fakulteto bakalaurei Jovitai Latakaitei už darbą „Vidutinės tarpbankinės palūkanų normos VILIBOR – permainų metas?“.

Kiti konkurso dalyviai nagrinėjo fiskalinės politikos ir akcijų rinkos ryšius, akcijų rinkos likvidumo ir laukiamos grąžos sąveiką, pensijų kaupimo sistemas, jų rizikos valdymą bei Lietuvos aktyvumo prognozavimą.

Aukštųjų mokyklų studentų mokslo darbų konkursą „Naujos ekonomikos idėjos“ Lietuvos bankas rengia siekdamas didinti ekonomikos idėjų plėtrą ir skatinti finansinį raštingumą.

Bankininkystės, finansų, pinigų ir makroekonominius tyrimams skatinti Lietuvos bankas yra įsteigęs Vlado Jurgučio premiją, taip pažymėdamas akademiko, profesoriaus, pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio nuopelnus Lietuvos bankininkystei. Ji skiriama kartu su Lietuvos mokslų akademija.

Be to, geriausiai studijuojantiems dviem Lietuvos universitetų dieninio skyriaus bankininkystės ir finansų specialybės studentams Lietuvos bankas skiria Vlado Jurgučio metines stipendijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »