Studentų sąjunga: aukštojo mokslo sistemą reikia tobulinti, o ne griauti

Publikuota: 2012 m. sausio 13 d. penktadienis

Siūlymas griauti viską iš pamatų – pats radikaliausias sprendimas, kuris tik pakenktų aukštojo mokslo sistemai. Taip Lietuvos studentų sąjunga vertina socialdemokratų iniciatyvą Seime įregistruoti Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projektą ir pasisako už aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumą tobulinant sistemą nuosekliai.

Neeilinio Tarybos posėdžio metu Lietuvos studentų sąjunga patvirtino poziciją, kurioje siūloma tobulinti aukštojo mokslo sistemą, o ne imtis nepamatuotų, situaciją iš esmės keičiančių, skubotų sprendimų.

„Mokslo ir studijų įstatyme spragų yra, tačiau norime, kad jos būtų pašalinamos konstruktyviu dialogu, įtraukiant aukštąsias mokyklas ir studentus, o ne kraštutinėmis priemonėmis. Taip pat pasisakome už tai, kad pokyčiai būtų vykdomi ne iš karto, o nuosekliai, vengiant skubos ir apsvarstant visas galimybes“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Lietuvos studentų sąjungos patvirtintoje pozicijoje pasisakoma už pirmos pakopos studentų rotaciją akademinių metų pabaigoje, o antros pakopos studentams rotacijos siūloma netaikyti. Taip pat raginama keisti valstybinių aukštųjų mokyklų valdymo principą, įtvirtinant Taryboje ne mažiau kaip du narius, skiriamus valstybinės aukštosios mokyklos studentų atstovybės (jei jos nėra, visuotinio studentų susirinkimo – Konferencijos).

Atsižvelgdami į Konstitucinio Teismo siūlymą nevalstybinėms aukštosioms mokykloms valstybės finansuojamos studijų vietas skirti tik tais atvejais, kai tam tikrų sričių (krypčių) specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose, studentų atstovai skatina nustatyti minimas „objektyvias aplinkybes“ kokybiniais ir kiekybiniais parametrais. Toks kokybės standartas suteiktų galimybę ir privačiose aukštosiose mokylose studijuojantiems studentams gauti valstybės finansuojamas studijas.

Primename, jog Konstitucinio Teismo nutarimu dalį įstatymo nuostatų pripažinus neatitinkančiomis Konstitucijos, siūlomi įstatymo pakeitimai bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje sausio 17–19 dienomis. Šios sesijos metu socialdemokratai siūlo iš pagrindų keisti aukštojo mokslo sistemą. Lietuvos studentų sąjunga reaguodama į šią iniciatyvą, pasisako prieš Mokslo ir studijų įstatymo visišką sustabdymą, nes tai sukeltų atitinkamų padarinių aukštajame moksle.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai priėmė rezoliuciją dėl akademinio sąžiningumo

Spalio 11–13 d. Klaipėdoje vyko Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas (Nordic Organisational Meeting – NOM). 30 studentų atstovų, Europos studentų sąjungos atstovai ir aukštojo mokslo ekspertai diskutavo apie akademinio sąžiningumo svarbą ir užtikrinimą švietimo sistemoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »