Studentų sąjunga: aukštojo mokslo sistemą reikia tobulinti, o ne griauti

Publikuota: 2012 m. sausio 13 d. penktadienis

Siūlymas griauti viską iš pamatų – pats radikaliausias sprendimas, kuris tik pakenktų aukštojo mokslo sistemai. Taip Lietuvos studentų sąjunga vertina socialdemokratų iniciatyvą Seime įregistruoti Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projektą ir pasisako už aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumą tobulinant sistemą nuosekliai.

Neeilinio Tarybos posėdžio metu Lietuvos studentų sąjunga patvirtino poziciją, kurioje siūloma tobulinti aukštojo mokslo sistemą, o ne imtis nepamatuotų, situaciją iš esmės keičiančių, skubotų sprendimų.

„Mokslo ir studijų įstatyme spragų yra, tačiau norime, kad jos būtų pašalinamos konstruktyviu dialogu, įtraukiant aukštąsias mokyklas ir studentus, o ne kraštutinėmis priemonėmis. Taip pat pasisakome už tai, kad pokyčiai būtų vykdomi ne iš karto, o nuosekliai, vengiant skubos ir apsvarstant visas galimybes“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Lietuvos studentų sąjungos patvirtintoje pozicijoje pasisakoma už pirmos pakopos studentų rotaciją akademinių metų pabaigoje, o antros pakopos studentams rotacijos siūloma netaikyti. Taip pat raginama keisti valstybinių aukštųjų mokyklų valdymo principą, įtvirtinant Taryboje ne mažiau kaip du narius, skiriamus valstybinės aukštosios mokyklos studentų atstovybės (jei jos nėra, visuotinio studentų susirinkimo – Konferencijos).

Atsižvelgdami į Konstitucinio Teismo siūlymą nevalstybinėms aukštosioms mokykloms valstybės finansuojamos studijų vietas skirti tik tais atvejais, kai tam tikrų sričių (krypčių) specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose, studentų atstovai skatina nustatyti minimas „objektyvias aplinkybes“ kokybiniais ir kiekybiniais parametrais. Toks kokybės standartas suteiktų galimybę ir privačiose aukštosiose mokylose studijuojantiems studentams gauti valstybės finansuojamas studijas.

Primename, jog Konstitucinio Teismo nutarimu dalį įstatymo nuostatų pripažinus neatitinkančiomis Konstitucijos, siūlomi įstatymo pakeitimai bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje sausio 17–19 dienomis. Šios sesijos metu socialdemokratai siūlo iš pagrindų keisti aukštojo mokslo sistemą. Lietuvos studentų sąjunga reaguodama į šią iniciatyvą, pasisako prieš Mokslo ir studijų įstatymo visišką sustabdymą, nes tai sukeltų atitinkamų padarinių aukštajame moksle.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai priėmė rezoliuciją dėl akademinio sąžiningumo

Spalio 11–13 d. Klaipėdoje vyko Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas (Nordic Organisational Meeting – NOM). 30 studentų atstovų, Europos studentų sąjungos atstovai ir aukštojo mokslo ekspertai diskutavo apie akademinio sąžiningumo svarbą ir užtikrinimą švietimo sistemoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »