Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Publikuota: 2014 m. gegužės 30 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. Pasibaigus pirmajam projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas (INOVEKS)“ etapui, buvo atrinkti geriausi verslo projektai, kurių pagrindu bus kuriamos aukštos pridėtinės vertės technologinės įmonės.

Projektas „INOVEKS“ vienija 16 partnerių – Lietuvos aukštąsias mokyklas, mokslų ir technologijų parkus, taip pat kai kuriuos mokslinius institutus. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšų. Ką tik pasibaigusiame pirmajame projekto etape buvo vykdoma technologinių verslo idėjų atranka ir jų išgryninimas. Vytauto Didžiojo universitete profesionalų konsultacijos buvo suteiktos 187 asmenims, kartu su Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parku pavyko išgryninti 57 verslo idėjas.

Atrinktos verslo idėjos – labai įvairios: jaunieji verslininkai ketina atlikti molekulinius gyvūnų ligų tyrimus, pardavinėti geresnėmis savybėmis pasižyminčias augalų sėklas, robotizuotą įrangą, tirti ir valyti sunkiaisiais metalais užterštą aplinką, gaminti biohumusą.

Keturios VDU Gamtos mokslų fakulteto doktorantės – Eglė Galdikaitė, Irma Pūraitė, Asta Banaitytė, Indrė Lipatova – teigia šio projekto metu bandysiančios „parduoti“ savo patirtį, įgytą universiteto molekulinėje laboratorijoje.

„Įkursime laboratoriją, skirtą įvairioms veterinarinėms problemoms spręsti: pavyzdžiui, tirsime, ar naminis gyvūnas yra užsikrėtęs erkių platinamomis ligomis, ar galvijų piene yra erkinio encefalito užkratas ir pan. Veisėjams turėtų būti aktualios mūsų paslaugos nustatant tėvystę ar išsiaiškinant, kokiomis paveldimomis ligomis gali sirgti naminis gyvūnas“, – apie savo idėją pasakojo doktorantės.

Merginų teigimu, Lietuvoje niekas daugiau tokių tyrimų neatlieka. Kaip potencialius klientus doktorantės įvardina veterinarijos klinikas, kinologų draugijas, žirgynus, ūkininkus.

VDU biologiją studijuojanti Vesta Aleknavičiūtė asmenims bei įmonėms ketina pardavinėti tam tikro stiprumo šalta plazma ir elektromagnetinėmis bangomis paveiktas sėklas, kurių savybės bei atsparumas yra geresni nei įprastų sėklų.

Jaunieji verslininkai ketina spręsti ir aplinkos užterštumo problemas. VDU Aplinkotyros katedros vyriausioji laborantė Lina Trečiokaitė planuoja įkurti įmonę, kuri tirtų dirvožemio, augalų ir vandens užterštumą sunkiaisiais metalais.

VDU Gamtos mokslų fakulteto studentas Mantas Rubežius ketina pasiūlyti ir sprendimą, kaip nuo sunkiųjų metalų galėtų būti valomas dirvožemis. Jis atlieka mokslinius tyrimus, siekdamas sukurti kuo efektyvesnę fitovalymo sistemą. Pasak studento, Lietuvoje gali būti apie 4 tūkst. naftos produktais, pesticidais ar sunkiais metalais užterštų teritorijų – tai senų degalinių tinklų, naftos bazių, iš tarybinių laikų užsilikusių įvairiausių cheminių medžiagų sandėlių ar kitų pastatų teritorijos.

VDU Informatikos fakulteto studentai Benediktas Prekeris ir Andrius Drogilevas ketina steigti įmonę, kurioje būtų projektuojama ir programuojama robotizuota įranga. „Lietuvoje klientų ieškoti gal dar ankstoka, bet Europos rinkoje tai turėtų būti paklausu. Tokia įranga gali būti taikoma labai plačiai: nuo paprastų robotukų, kurie padėtų namų ruošoje ir, pavyzdžiui, siurbtų grindis, iki automatizuotų sistemų gamyklose“, – pasakojo B. Prekeris.

Aplinkotyros ir ekologijos programoje studijuojantis Vaidas Galinis planuoja įkurti įmonę, skirtą biohumuso pardavimui. „Tai ekologiška organinė ir mikrobiologinė trąša, gaminama auginant sliekus. Lietuvoje jau yra įmonių, užsiimančių biohumuso gamyba, tačiau manau, kad rinkoje vietos atsirastų ir dar vienai“, – teigia V. Galinis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VGTU kuria naują erdvę studentų verslo idėjoms brandinti

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) investuoja 6 milijonus litų į pirmąjį Lietuvoje Produktų dizaino, inovacijų ir kūrybinių industrijų centrą „LINK MENŲ fabriką“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

KTU „EDU Lab“ – dėstytojų eksperimentams skirta erdvė

„Laboratorija – tai nebūtinai tik mėgintuvėlių ir mokslinės įrangos „prikimšta“ patalpa. Visų pirma, tai vieta, kurioje laukiamos naujos idėjos, atliekami įvairūs tyrimai, bandymai. skaityti »

Jaunieji lietuvių dizaineriai ir iliustratoriai prisistatys Londono dizaino festivalyje

Š. m. rugsėjo 24–27 dienomis trys konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2015“ laureatės ir trys jaunosios kartos iliustratoriai bei grafiniai dizaineriai prisistatys Londono dizaino festivalyje. skaityti »

Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. skaityti »

Veiklą pradedančiam Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto Tyrimų centrui keliami ambicingi tikslai

Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto įkurtas Tyrimų centras suformavo perspektyvių talentingų mokslininkų komandą ir pradeda aktyvią veiklą. skaityti »

Neformaliojo švietimo krepšeliu reikia pasinaudoti iki spalio 1 dienos

Tėveliai, norintys pasinaudoti valstybės skiriamu finansavimu neformaliajam vaikų švietimui, turėtų suskubti. Paslaugų sutartis su neformaliojo vaikų švietimo teikėjais – organizacijomis ar laisvaisiais mokytojais – būtina sudaryti iki 2015 m. spalio 1 dienos. skaityti »

Vilniaus universitetas atvirų durų dieną pasiūlys platų veiklų spektrą

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) organizuojama atvirų durų diena. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė su LVK nariais aptarė švietimo problemas

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) išplėstiniame prezidiumo posėdyje. skaityti »

Geriausių pasaulio universitetų sąraše Vilniaus universitetas priartėjo prie 500-uko

Pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings“ Vilniaus universitetui skirta rekordiškai aukšta vieta: tarp 501–550 pozicijų. Pernai šiame reitinge Vilniaus universitetas buvo tarp 551–600 geriausių pasaulio universitetų. skaityti »

Mokytis lietuvių kalbos studentė atvyko iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) jau dešimtą vasarą susirenka žmonių iš įvairių šalių, norinčių išmokti lietuvių kalbą ir pažinti Lietuvos kultūrą. Šiemet čia atvyko 62 studentai iš 15 valstybių. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kandidatūras Meilės Lukšienės premijai gauti

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad iki rugsėjo 21 d pratęsiamas terminas teikti kandidatūras Meilės Lukšienės premijai gauti. skaityti »