Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Publikuota: 2014 m. gegužės 30 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. Pasibaigus pirmajam projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas (INOVEKS)“ etapui, buvo atrinkti geriausi verslo projektai, kurių pagrindu bus kuriamos aukštos pridėtinės vertės technologinės įmonės.

Projektas „INOVEKS“ vienija 16 partnerių – Lietuvos aukštąsias mokyklas, mokslų ir technologijų parkus, taip pat kai kuriuos mokslinius institutus. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšų. Ką tik pasibaigusiame pirmajame projekto etape buvo vykdoma technologinių verslo idėjų atranka ir jų išgryninimas. Vytauto Didžiojo universitete profesionalų konsultacijos buvo suteiktos 187 asmenims, kartu su Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parku pavyko išgryninti 57 verslo idėjas.

Atrinktos verslo idėjos – labai įvairios: jaunieji verslininkai ketina atlikti molekulinius gyvūnų ligų tyrimus, pardavinėti geresnėmis savybėmis pasižyminčias augalų sėklas, robotizuotą įrangą, tirti ir valyti sunkiaisiais metalais užterštą aplinką, gaminti biohumusą.

Keturios VDU Gamtos mokslų fakulteto doktorantės – Eglė Galdikaitė, Irma Pūraitė, Asta Banaitytė, Indrė Lipatova – teigia šio projekto metu bandysiančios „parduoti“ savo patirtį, įgytą universiteto molekulinėje laboratorijoje.

„Įkursime laboratoriją, skirtą įvairioms veterinarinėms problemoms spręsti: pavyzdžiui, tirsime, ar naminis gyvūnas yra užsikrėtęs erkių platinamomis ligomis, ar galvijų piene yra erkinio encefalito užkratas ir pan. Veisėjams turėtų būti aktualios mūsų paslaugos nustatant tėvystę ar išsiaiškinant, kokiomis paveldimomis ligomis gali sirgti naminis gyvūnas“, – apie savo idėją pasakojo doktorantės.

Merginų teigimu, Lietuvoje niekas daugiau tokių tyrimų neatlieka. Kaip potencialius klientus doktorantės įvardina veterinarijos klinikas, kinologų draugijas, žirgynus, ūkininkus.

VDU biologiją studijuojanti Vesta Aleknavičiūtė asmenims bei įmonėms ketina pardavinėti tam tikro stiprumo šalta plazma ir elektromagnetinėmis bangomis paveiktas sėklas, kurių savybės bei atsparumas yra geresni nei įprastų sėklų.

Jaunieji verslininkai ketina spręsti ir aplinkos užterštumo problemas. VDU Aplinkotyros katedros vyriausioji laborantė Lina Trečiokaitė planuoja įkurti įmonę, kuri tirtų dirvožemio, augalų ir vandens užterštumą sunkiaisiais metalais.

VDU Gamtos mokslų fakulteto studentas Mantas Rubežius ketina pasiūlyti ir sprendimą, kaip nuo sunkiųjų metalų galėtų būti valomas dirvožemis. Jis atlieka mokslinius tyrimus, siekdamas sukurti kuo efektyvesnę fitovalymo sistemą. Pasak studento, Lietuvoje gali būti apie 4 tūkst. naftos produktais, pesticidais ar sunkiais metalais užterštų teritorijų – tai senų degalinių tinklų, naftos bazių, iš tarybinių laikų užsilikusių įvairiausių cheminių medžiagų sandėlių ar kitų pastatų teritorijos.

VDU Informatikos fakulteto studentai Benediktas Prekeris ir Andrius Drogilevas ketina steigti įmonę, kurioje būtų projektuojama ir programuojama robotizuota įranga. „Lietuvoje klientų ieškoti gal dar ankstoka, bet Europos rinkoje tai turėtų būti paklausu. Tokia įranga gali būti taikoma labai plačiai: nuo paprastų robotukų, kurie padėtų namų ruošoje ir, pavyzdžiui, siurbtų grindis, iki automatizuotų sistemų gamyklose“, – pasakojo B. Prekeris.

Aplinkotyros ir ekologijos programoje studijuojantis Vaidas Galinis planuoja įkurti įmonę, skirtą biohumuso pardavimui. „Tai ekologiška organinė ir mikrobiologinė trąša, gaminama auginant sliekus. Lietuvoje jau yra įmonių, užsiimančių biohumuso gamyba, tačiau manau, kad rinkoje vietos atsirastų ir dar vienai“, – teigia V. Galinis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VGTU kuria naują erdvę studentų verslo idėjoms brandinti

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) investuoja 6 milijonus litų į pirmąjį Lietuvoje Produktų dizaino, inovacijų ir kūrybinių industrijų centrą „LINK MENŲ fabriką“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslininkai kviečiami teikti paraiškas partnerystėms su Šveicarijos kolegomis

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas naujiems institucijų partnerysčių projektams vykdyti pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus savivaldybės prašymus dėl mokyklų likimo

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą akredituoti vidurinio ugdymo programą Vilniaus Tuskulėnų ir Mikalojaus Daukšos vidurinėse mokyklose. skaityti »

Pasaulio švietimo forume apsispręsta dėl ateities švietimo gairių

Pasaulio švietimo forume, vykusiame Incheone, Pietų Korėjoje, gegužės 21 d. patvirtinta deklaracija „Švietimas 2030: siekiant įtraukaus, teisingo ir kokybiško švietimo ir mokymosi visą gyvenimą visiems“. skaityti »

KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. skaityti »

Nustatyti Europos aukštojo mokslo prioritetai: Lietuvai iki jų dar toli

Gegužės 14–15 d. Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos aukštojo mokslo erdvės (EHEA) ministrų susitikime ir ketvirtajame Bolonijos proceso politikos forume priimtas Jerevano komunikatas, kuriuo ministrai sutarė dėl aukštojo mokslo prioritetų. skaityti »

LEU – 25 tikslinio finansavimo studijų vietos

Vykdant valstybės užsakymą ir paskirstant 2015 m. tikslinį studijų finansavimą aukštosioms mokykloms, Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) skirtos 25 tikslinio finansavimo studijų vietos. skaityti »

Humanitarinių mokslų misija šiandien – svarbi kaip niekada

Humanitariniai mokslai technologiniame universitete stebina tik iš pirmo žvilgsnio: juk technologijas naudoja žmonės. skaityti »

Vilniaus universitetas stiprina bendradarbiavimą su verslu

Šiandien, siekdami sustiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. skaityti »

KTU „Technorama 2015“ – rekordiškai daug inovatyvių idėjų

Gegužės 21 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios tarptautinės jaunųjų mokslininkų parodos-konkurso KTU „Technorama 2015” lankytojai galės pamatyti ir įvertinti rekordiškai daug – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus. skaityti »

Europos Komisija patvirtino Lietuvos sumanios specializacijos strategiją

Lietuva sulaukė džiugios žinios iš Europos Komisijos: oficialiai patvirtinta Lietuvos sumanios specializacijos strategija, kuria siekiama efektyviai pasinaudoti mokslo laimėjimais ir turimas žinias paversti pinigais. skaityti »