Studijų eksportas: JAV teisininkai ruošiami Vilniuje

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

„Nepabijokime žodžio „eksportas“: tai, kad užsienio aukštosios mokyklos pasirenka lietuviškąsias ir moka joms už tam tikrų kursų parengimą ir dėstymą, parodo mūsų akademinio potencialo kokybę ir paklausą“, – tvirtina Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, kalbėdamas apie liepos pirmąją Vilniuje prasidėjusią ir šešias savaites truksiančią vasaros mokyklą JAV Šarlotės teisės mokyklos bei VU Teisės fakulteto studentams.

„Net 50 JAV teisininkų atvyko į mūsų surengtą vasaros teisės studijų programą, kurios tema – JAV ir ES verslo teisė. Visi jie mokėjo už šiuos kursus, kaip ir už visą buvimą Lietuvoje. Vadinasi, galime pasiūlyti konkurencingą produktą – juk mokymus apie ES teisinę sistemą buvo galima patikėti ir prancūzams ar vokiečiams“, – džiaugiasi T. Davulis.

Dekanas pabrėžė, kad kursai pripažinti Amerikos advokatų asociacijos, o jų studentai, tarp kurių ir 19 lietuvių, už išklausytus dalykus, gaus kreditus, reikalingus advokato licencijai gauti . „Tai paneigia ir kitą mitą, kad mūsų mokslininkai – nepripažįstami pasaulyje. Tikrai turime gerų specialistų, kurių žinias, potencialą ir sukurtas studijų programas galime sėkmingai eksportuoti“, – sako T. Davulis.

„Teisė nebėra tik nacionalinė. Darosi vis sunkiau dirbti šioje srityje išmanant tik savo šalies kontekstą: spartėjant ekonominiam bendradarbiavimui „globalėja“ verslo teisė, vedybos, sutartys ar įvaikinimo procesai prisideda prie pokyčių šeimos teisėje. Todėl praktikuojantiems teisininkams, verslininkams ar valstybės tarnautojams tampa itin svarbu išmanyti ne tik savo teisines sistemas“, – sako Šarlotės teisės mokyklos tarptautinių programų direktorius Tony Ketron.

Bendradarbiavimo sutartis tarp VU Teisės fakulteto ir Šarlotės teisės mokyklos pasirašyta 2013 m. vasarą. Tikimasi, kad vasaros teisės studijų programa, kurioje dėsto abiejų akademinių institucijų dėstytojai, taps kasmetine Amerikos studentų patirtimi. Šių metų pagrindinės temos – komercinė, įmonių, muitinės ir prekybos teisė.

Pasak T. Ketron, užmegzti glaudesnius ryšius su Vilniaus universitetu paskatino tai, kad Šiaurės Karolinos valstijos teisininkų asociacija bendradarbiauja su Lietuvos teisininkais „Čia yra lankęsi ir mūsų teisininkai, pasitikime vietiniais specialistais, tad tai buvo pagrindas glaudesniam bendradarbiavimui. Ši partnerystė – stipriausia, kurią iki šiol turime, iš tikimės iš tiesų daug“, – sako T. Ketron.

„Manau, kad turime tiek dėstytojus, tiek infrastruktūrą, tiek patirtį, – svarsto prof. dr. Tomas Davulis. „Štai, šiemet net 11 kartą vasaros mokyklą rengiame kartu su Paryžiaus Nantero ir Frankfurto Getės universitetais. Tikiu, kad ir šis projektas pavyks ir taps vienu iš įrodymų – lietuviški socialiniai mokslai – atviri, konkurencingi ir įdomūs pasauliui“ – sako Teisės fakulteto dekanas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU steigia universitetinį vaikų darželį „Mažųjų akademija“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) nusprendė vis daugiau investuoti į pedagogų rengimo kokybę ir kurti inovatyvią studijų infrastruktūrą. Siekiant šio tikslo, 2015 m. pradžioje duris atvers universitetinis vaikų darželis „Mažųjų akademija“. skaityti »

VGTU pradėjo naujos aviacijos bazės statybas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) plečia aviacijos specialistų mokomąją bazę – Linkmenų gatvėje jau pradėtos naujo treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos. skaityti »

Kauno mokytojai išbandys 3D spausdintuvą

K12 Forumas – tai netradicinis švietimo renginys, kuriame mokytojai, švietimo inovatoriai, verslo atstovai diskutuoja apie tai, kaip turėtų atrodyti ateities mokykla, apie alternatyvius vaikų ugdymo būdus, inovatyvių technologijų vietą šiuolaikiniame ugdymo procese. skaityti »

Lietuvos universitetai prisistato Abu Dabyje vykstančioje studijų parodoje

Spalio 28–30 d. dienomis septyni mūsų šalies universitetai pristato Lietuvos aukštąjį mokslą Jungtinių Arabų Emyratų jaunimui Abu Dabyje vykstančioje didžiausioje regione tarptautinėje studijų parodoje NAJAH. skaityti »

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje atidarytas Muzikos inovacijų studijų centras

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro atidaryme. skaityti »

VGTU studentai: Santariškių „sveikatos fabrikas“ turėtų virsti sveikatos miesteliu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto studentai inicijavo projektą „Sveikatos miestas – Santariškės“, siūlydami idėjas, kaip „sveikatos fabriką“ paversti jaukiu sveikatos miesteliu. skaityti »

KTU „Santakos“ slėnyje sukurtos technologijos leis pagreitinti medicininius tyrimus

Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto mokslininkai, bendradarbiaudami su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU), kuria priemones, kurios padėtų medikams greičiau atlikti tyrimus. skaityti »

VGTU profesorius įvertintas „Didžiuoju sidabro medaliu“

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto technologinių įrenginių katedros profesoriui Olegui Prentkovskiui įteiktas Ukrainos Statybos (Civilinės inžinerijos) akademijos „Didysis sidabro medalis“ ir laureato diplomas. skaityti »

Vilniuje tarptautinėse mokyklose mokosi per 1400 moksleivių

Daugiakultūris Vilnius gali pasidžiaugti – tarptautinėse sostinės mokyklose šiais mokslo metais mokosi keliais šimtais daugiau moksleivių. Daugiau nei 1400 vaikų mokomi anglų, prancūzų, kinų, hebrajų, lietuvių ir kitomis kalbomis. skaityti »