Studijų eksportas: JAV teisininkai ruošiami Vilniuje

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

„Nepabijokime žodžio „eksportas“: tai, kad užsienio aukštosios mokyklos pasirenka lietuviškąsias ir moka joms už tam tikrų kursų parengimą ir dėstymą, parodo mūsų akademinio potencialo kokybę ir paklausą“, – tvirtina Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, kalbėdamas apie liepos pirmąją Vilniuje prasidėjusią ir šešias savaites truksiančią vasaros mokyklą JAV Šarlotės teisės mokyklos bei VU Teisės fakulteto studentams.

„Net 50 JAV teisininkų atvyko į mūsų surengtą vasaros teisės studijų programą, kurios tema – JAV ir ES verslo teisė. Visi jie mokėjo už šiuos kursus, kaip ir už visą buvimą Lietuvoje. Vadinasi, galime pasiūlyti konkurencingą produktą – juk mokymus apie ES teisinę sistemą buvo galima patikėti ir prancūzams ar vokiečiams“, – džiaugiasi T. Davulis.

Dekanas pabrėžė, kad kursai pripažinti Amerikos advokatų asociacijos, o jų studentai, tarp kurių ir 19 lietuvių, už išklausytus dalykus, gaus kreditus, reikalingus advokato licencijai gauti . „Tai paneigia ir kitą mitą, kad mūsų mokslininkai – nepripažįstami pasaulyje. Tikrai turime gerų specialistų, kurių žinias, potencialą ir sukurtas studijų programas galime sėkmingai eksportuoti“, – sako T. Davulis.

„Teisė nebėra tik nacionalinė. Darosi vis sunkiau dirbti šioje srityje išmanant tik savo šalies kontekstą: spartėjant ekonominiam bendradarbiavimui „globalėja“ verslo teisė, vedybos, sutartys ar įvaikinimo procesai prisideda prie pokyčių šeimos teisėje. Todėl praktikuojantiems teisininkams, verslininkams ar valstybės tarnautojams tampa itin svarbu išmanyti ne tik savo teisines sistemas“, – sako Šarlotės teisės mokyklos tarptautinių programų direktorius Tony Ketron.

Bendradarbiavimo sutartis tarp VU Teisės fakulteto ir Šarlotės teisės mokyklos pasirašyta 2013 m. vasarą. Tikimasi, kad vasaros teisės studijų programa, kurioje dėsto abiejų akademinių institucijų dėstytojai, taps kasmetine Amerikos studentų patirtimi. Šių metų pagrindinės temos – komercinė, įmonių, muitinės ir prekybos teisė.

Pasak T. Ketron, užmegzti glaudesnius ryšius su Vilniaus universitetu paskatino tai, kad Šiaurės Karolinos valstijos teisininkų asociacija bendradarbiauja su Lietuvos teisininkais „Čia yra lankęsi ir mūsų teisininkai, pasitikime vietiniais specialistais, tad tai buvo pagrindas glaudesniam bendradarbiavimui. Ši partnerystė – stipriausia, kurią iki šiol turime, iš tikimės iš tiesų daug“, – sako T. Ketron.

„Manau, kad turime tiek dėstytojus, tiek infrastruktūrą, tiek patirtį, – svarsto prof. dr. Tomas Davulis. „Štai, šiemet net 11 kartą vasaros mokyklą rengiame kartu su Paryžiaus Nantero ir Frankfurto Getės universitetais. Tikiu, kad ir šis projektas pavyks ir taps vienu iš įrodymų – lietuviški socialiniai mokslai – atviri, konkurencingi ir įdomūs pasauliui“ – sako Teisės fakulteto dekanas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Būsimam pedagogui – tikslinė stipendija

Abiturientai, nusprendę studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir siekti pedagogo karjeros, kartu su puse kitų pažangiausių kurso draugų turės galimybę gauti tikslinę stipendiją – po beveik 116 Eur kiekvieną mėnesį. skaityti »

Baigta vienuolika bendrų Lietuvos–Šveicarijos mokslinių tyrimų projektų

Lietuvos mokslo taryba pristato daugiau kaip trejus metus vykdytų 11 bendrų Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektų pasiekimus. skaityti »

LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė LEU ir VDU jungimuisi

2016 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungimosi. skaityti »

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas bus pristatomas Kinijos parodoje

Š.m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. mūsų šalies delegacija Kinijos tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, kuri vyks Pekine, pristatys Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialą bei „Open R&D Lietuva“ tinklo teikiamas paslaugas. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – atvira prieiga prie tarptautinių mokslo duomenų bazių

Siekiant Lietuvos mokslą integruoti į europines infrastruktūras, ES lėšomis finansuojama prieiga prie tarptautinių elektroninių mokslo duomenų bazių. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmą kartą Lietuvoje rengs alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10-12 dienomis rengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir naujausiomis mokslo inovacijomis. skaityti »

Geriausiu politikos mokslų dėstytoju išrinktas prof. Vitalis Nakrošis

Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas. skaityti »

CERN parodos gidė: lankytojus ypač domina ateiviai

Vilniaus universiteto organizuota Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“ per daugiau nei du mėnesius sulaukė itin didelio ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio. skaityti »

Programavimo specialistų rengimas bus remiamas valstybės

Socialinių mokslų kolegijai konkurso būdu studijų programoje „Programavimas ir multimedija“ studijuojantiems studentams paskirtos 4 tiksliniu būdu finansuojamos studijų vietos. skaityti »