Studijų eksportas: JAV teisininkai ruošiami Vilniuje

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

„Nepabijokime žodžio „eksportas“: tai, kad užsienio aukštosios mokyklos pasirenka lietuviškąsias ir moka joms už tam tikrų kursų parengimą ir dėstymą, parodo mūsų akademinio potencialo kokybę ir paklausą“, – tvirtina Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, kalbėdamas apie liepos pirmąją Vilniuje prasidėjusią ir šešias savaites truksiančią vasaros mokyklą JAV Šarlotės teisės mokyklos bei VU Teisės fakulteto studentams.

„Net 50 JAV teisininkų atvyko į mūsų surengtą vasaros teisės studijų programą, kurios tema – JAV ir ES verslo teisė. Visi jie mokėjo už šiuos kursus, kaip ir už visą buvimą Lietuvoje. Vadinasi, galime pasiūlyti konkurencingą produktą – juk mokymus apie ES teisinę sistemą buvo galima patikėti ir prancūzams ar vokiečiams“, – džiaugiasi T. Davulis.

Dekanas pabrėžė, kad kursai pripažinti Amerikos advokatų asociacijos, o jų studentai, tarp kurių ir 19 lietuvių, už išklausytus dalykus, gaus kreditus, reikalingus advokato licencijai gauti . „Tai paneigia ir kitą mitą, kad mūsų mokslininkai – nepripažįstami pasaulyje. Tikrai turime gerų specialistų, kurių žinias, potencialą ir sukurtas studijų programas galime sėkmingai eksportuoti“, – sako T. Davulis.

„Teisė nebėra tik nacionalinė. Darosi vis sunkiau dirbti šioje srityje išmanant tik savo šalies kontekstą: spartėjant ekonominiam bendradarbiavimui „globalėja“ verslo teisė, vedybos, sutartys ar įvaikinimo procesai prisideda prie pokyčių šeimos teisėje. Todėl praktikuojantiems teisininkams, verslininkams ar valstybės tarnautojams tampa itin svarbu išmanyti ne tik savo teisines sistemas“, – sako Šarlotės teisės mokyklos tarptautinių programų direktorius Tony Ketron.

Bendradarbiavimo sutartis tarp VU Teisės fakulteto ir Šarlotės teisės mokyklos pasirašyta 2013 m. vasarą. Tikimasi, kad vasaros teisės studijų programa, kurioje dėsto abiejų akademinių institucijų dėstytojai, taps kasmetine Amerikos studentų patirtimi. Šių metų pagrindinės temos – komercinė, įmonių, muitinės ir prekybos teisė.

Pasak T. Ketron, užmegzti glaudesnius ryšius su Vilniaus universitetu paskatino tai, kad Šiaurės Karolinos valstijos teisininkų asociacija bendradarbiauja su Lietuvos teisininkais „Čia yra lankęsi ir mūsų teisininkai, pasitikime vietiniais specialistais, tad tai buvo pagrindas glaudesniam bendradarbiavimui. Ši partnerystė – stipriausia, kurią iki šiol turime, iš tikimės iš tiesų daug“, – sako T. Ketron.

„Manau, kad turime tiek dėstytojus, tiek infrastruktūrą, tiek patirtį, – svarsto prof. dr. Tomas Davulis. „Štai, šiemet net 11 kartą vasaros mokyklą rengiame kartu su Paryžiaus Nantero ir Frankfurto Getės universitetais. Tikiu, kad ir šis projektas pavyks ir taps vienu iš įrodymų – lietuviški socialiniai mokslai – atviri, konkurencingi ir įdomūs pasauliui“ – sako Teisės fakulteto dekanas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inžinerijos specialistų ugdymas – jau nuo mokyklos suolo

Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitete prasideda Vilniaus inžinerijos licėjaus moksleiviams skirti kompleksiniai inžinerinio ugdymo mokymai, kurie bus paremti mokymusi per praktiką bei gamtos mokslų, technologijos, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų (angl. science, technology, engireering, art, maths – STEAM) integracija. skaityti »

VU infrastruktūros atnaujinimas – studijų programų konkurencingumui didinti

Vilniaus universitetas (VU) ir toliau tvirtai žengia atsinaujinimo, modernėjimo, konkurencingumo, kartu ir tarptautiškumo didinimo keliu. Vienas būdų – nuolatinės pastangos ir investicijos studijų kokybei gerinti, kur svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinėms technologijoms bei moderniai infrastruktūrai. skaityti »

LEU prasidėjo projektas „Multilingual Lithuania“

Leituvos edukologijos universitete (LEU) prasidėjo projektas Multilingual Lithuania, kuris kasmet sulaukia daugiau nei 1 000 studentų dėmesio iš visos Lietuvos. skaityti »

Ūkio ministras E. Gustas: „Mokslas ir verslas turi dirbti išvien“

Rugsėjo 24 d. ūkio ministras Evaldas Gustas per universitetų ir verslo forumą „Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“ pabrėžė mokslo ir verslo bendradarbiavimo reikšmę didinant ekonomikos konkurencingumą. skaityti »

Vlado Jurgučio stipendija – VU magistrantei

Lietuvos banko valdybos skirta Vlado Jurgučio stipendija atiteko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto finansų studijų programos magistrantei Viktorijai Rabikauskaitei. skaityti »

Į konferenciją Lietuvoje atvyks muzikos mokytojai iš 30 šalių

Pagarsinti Lietuvos patirtį muzikinio ugdymo srityje, parodyti savo unikalumą bei supažindinti užsienio šalis su lietuvių kultūra. skaityti »

LMT ekspertai įvertino LEU su MRU vykdomą filologijos mokslo krypties doktorantūrą

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) ekspertai įvertino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) su Mykolo Romerio universitetu (MRU) vykdomą filologijos mokslo krypties doktorantūrą. skaityti »

VGTU lektorius E. Žemaitis: kūrybiškumo galima išmokti

Kūrybiškumas jau seniai tapo ne tik menininkams būdinga savybe: iš savo darbuotojų jo tikisi darbdaviai, iš užsakovų reikalauja klientai. skaityti »

Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. skaityti »

Naujas ŽEF Tarybos pirmininkas M. Glodas: mokykloms reikia daugiau savarankiškumo

Naujuoju Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininku išrinktas rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas šias pareigas vertina kaip puikią galimybę kartu su asociacijos bendruomene prisidėti prie būtinų mūsų šalies švietimo pokyčių. skaityti »