Studijų eksportas: JAV teisininkai ruošiami Vilniuje

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

„Nepabijokime žodžio „eksportas“: tai, kad užsienio aukštosios mokyklos pasirenka lietuviškąsias ir moka joms už tam tikrų kursų parengimą ir dėstymą, parodo mūsų akademinio potencialo kokybę ir paklausą“, – tvirtina Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, kalbėdamas apie liepos pirmąją Vilniuje prasidėjusią ir šešias savaites truksiančią vasaros mokyklą JAV Šarlotės teisės mokyklos bei VU Teisės fakulteto studentams.

„Net 50 JAV teisininkų atvyko į mūsų surengtą vasaros teisės studijų programą, kurios tema – JAV ir ES verslo teisė. Visi jie mokėjo už šiuos kursus, kaip ir už visą buvimą Lietuvoje. Vadinasi, galime pasiūlyti konkurencingą produktą – juk mokymus apie ES teisinę sistemą buvo galima patikėti ir prancūzams ar vokiečiams“, – džiaugiasi T. Davulis.

Dekanas pabrėžė, kad kursai pripažinti Amerikos advokatų asociacijos, o jų studentai, tarp kurių ir 19 lietuvių, už išklausytus dalykus, gaus kreditus, reikalingus advokato licencijai gauti . „Tai paneigia ir kitą mitą, kad mūsų mokslininkai – nepripažįstami pasaulyje. Tikrai turime gerų specialistų, kurių žinias, potencialą ir sukurtas studijų programas galime sėkmingai eksportuoti“, – sako T. Davulis.

„Teisė nebėra tik nacionalinė. Darosi vis sunkiau dirbti šioje srityje išmanant tik savo šalies kontekstą: spartėjant ekonominiam bendradarbiavimui „globalėja“ verslo teisė, vedybos, sutartys ar įvaikinimo procesai prisideda prie pokyčių šeimos teisėje. Todėl praktikuojantiems teisininkams, verslininkams ar valstybės tarnautojams tampa itin svarbu išmanyti ne tik savo teisines sistemas“, – sako Šarlotės teisės mokyklos tarptautinių programų direktorius Tony Ketron.

Bendradarbiavimo sutartis tarp VU Teisės fakulteto ir Šarlotės teisės mokyklos pasirašyta 2013 m. vasarą. Tikimasi, kad vasaros teisės studijų programa, kurioje dėsto abiejų akademinių institucijų dėstytojai, taps kasmetine Amerikos studentų patirtimi. Šių metų pagrindinės temos – komercinė, įmonių, muitinės ir prekybos teisė.

Pasak T. Ketron, užmegzti glaudesnius ryšius su Vilniaus universitetu paskatino tai, kad Šiaurės Karolinos valstijos teisininkų asociacija bendradarbiauja su Lietuvos teisininkais „Čia yra lankęsi ir mūsų teisininkai, pasitikime vietiniais specialistais, tad tai buvo pagrindas glaudesniam bendradarbiavimui. Ši partnerystė – stipriausia, kurią iki šiol turime, iš tikimės iš tiesų daug“, – sako T. Ketron.

„Manau, kad turime tiek dėstytojus, tiek infrastruktūrą, tiek patirtį, – svarsto prof. dr. Tomas Davulis. „Štai, šiemet net 11 kartą vasaros mokyklą rengiame kartu su Paryžiaus Nantero ir Frankfurto Getės universitetais. Tikiu, kad ir šis projektas pavyks ir taps vienu iš įrodymų – lietuviški socialiniai mokslai – atviri, konkurencingi ir įdomūs pasauliui“ – sako Teisės fakulteto dekanas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovacijų ir technologijų vadyba: arba kas naujo inovacijų diegimo skatinime?

Birželio 5 dieną diplomus atsiima pirmoji Inovacijų ir technologijų vadybos magistro programos studentų laida. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ši programa buvo sukurta projekto „Inovacijų vadyba ir technologijų perdavimas“ metu. skaityti »

LEU patvirtinta nauja studijų programa chemijos ir fizikos mokymas

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti naują bakalauro studijų programą – chemijos ir fizikos mokymą. skaityti »

Molėtų astronomijos observatoriją papildys naujas žvaigždžių stebėjimo prietaisas

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje artėja didelės permainos. Birželio 13 d. 1,65 m teleskopo bokšte prasidės naujo žvaigždžių stebėjimo prietaiso – Molėtų astronomijos observatorijos spektrografo (MAOS)instaliacija. skaityti »

Rašto darbų pardavimas ir pirkimas turi būti baudžiamas administracine nuobauda

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pristatė tyrimą „Akademinio sąžiningumo indeksas 2015“. Trečią kartą atliekamo tyrimo tikslas – nustatyti, kiek paplitęs nesąžiningas elgesys Lietuvos aukštosiose mokyklose ir atrasti būdų su juo kovoti. skaityti »

Kanų ir Vilniaus universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Siekiant skatinti bendrus mokslinius tyrimus ir jų plėtrą skaitmeninės patologijos vaizdų automatinio apdorojimo ir analizės srityje, Kanų universiteto rektorius prof. Pierre‘as Sineux‘as ir Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė preliminarų bendradarbiavimo šioje srityje susitarimą. skaityti »

KTU studentės sukūrė savaime išdžiūstantį rankšluostį ir šviečiantį antkaklį

Neseniai vykusioje jaunųjų mokslininkų darbų parodoje KTU „Technorama 2015“ dalyvavusios Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) studentės įrodė, kad kurti naujus produktus gali ne tik studijuojantys inžinerinius ar technologinius mokslus. skaityti »

Prisiekė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė

Seimo rytiniame posėdyje prisiekė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Priesaiką priėmė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. skaityti »

Būsimi studentai raginami nesibaiminti motyvacijos įvertinimo

Abiturientai kviečiami studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir tapti ateities mokytojais. Jiems siūlomos įvairios pedagogų rengimo programos, kurias baigus suteikiamas dalyko pedagogikos ir pasirinktos programos bakalauro laipsnis bei pedagogo kvalifikacija. skaityti »

LEU rektoriui suteiktas Garbės mecenato vardas

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, šiemet švenčiantis garbingą 20-ties metų jubiliejų, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteikė Garbės mecenato vardą. skaityti »

Lietuvių mokslininkui – auksinis garbės prizas už fundamentinio mokslo vystymą

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkas prof. habil. dr. Steponas Ašmontas prestižiniame mokslininkų renginyje buvo apdovanotas auksiniu garbės prizu už fundamentinio mokslo vystymą. Paryžiuje vykusiame XVI Tarptautiniame termoelektros forume jis skaitė kviestinį pranešimą. skaityti »