Sukurtas virtualus žaidimas „Knygos kelias“

Publikuota: 2015 m. gruodžio 8 d. antradienis

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, buvo sukurtas ir lapkričio–gruodžio mėn. Kauno regiono bibliotekose ir mokyklose pristatytas virtualus žaidimas „Knygos kelias“, paremtas KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje įsikūrusia Senosios knygos ekspozicija.

Knygos atsiradimo istorija

Apsilankę Kauno Šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje, Kauno rajono Domeikavos gimnazijoje, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos ir Šakių rajono savivaldybės viešosiose bibliotekose KAVB specialistai supažindino vaikus su knygos atsiradimo istorija. Vaikai sužinojo, kas yra manuskriptas, inkunabulas, skriptoriumas, maca, iš ko viduramžiais buvo gaminamas rašalas, kaip veikė XV a. J. Gutenbergo sukurta spausdinimo mašina.

Išbandė virtualaus žaidimo galimybes ir dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse

Žaisdami virtualų žaidimą „Knygos kelias“, vaikai pasigamino rankraštinę knygą ir atsispausdino knygą pirmąja spausdinimo mašina: rašė gotikiniu šriftu, piešė inicialus, raižė signetus, pjaustė pergamentą, lankstė popierių, siuvo ir puošė knygą. Jau baigta knyga buvo užburta, įrašant jos pradžioje prakeiksmą, kuris, kaip tikėjo senovėje, atbaidydavo vagis.

Edukacinėse dirbtuvėse vaikai spalvotu tušu ir plunksna piešė ornamentais puoštas inicialines raides, kurios buvo naudojamos senosiose knygose.

Projektas „Senosios knygos slėpiniai“

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, atnaujinta Senosios knygos ekspozicija ir parengta jos virtuali versija. Sukurtas produktas naudojamas edukacinei veiklai mokyklose ir bibliotekose. Šiuo projektu KAVB prisideda prie kultūros paveldo sklaidos Kauno regione, padeda mokytojams, užtikrina dokumentinio kultūros paveldo išsaugojimą ateities kartoms.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »